Lietuvos statistikos departamento duomenimis, daugiau kaip pusė (kone 62 proc.) Lietuvos gyventojų, vyresnių nei 55-eri, gyvena po vieną. Tačiau vienatvė paliečia visas amžiaus grupes: tyrimai rodo, kad jauni žmonės ją išgyvena dar giliau nei vyresni. Ypač vienatvė išryškėja švenčių metu – tai rodo ir skambučių pagausėjimas pagalbos telefono lin...
Darželis, mokykla, kiemas – vienur šalta, kitur siaučia virusai. Ar įmanoma apsaugoti savo vaikus nuo gripo ar peršalimo?
Esant dideliam nereceptinių medikamentų nuo skausmo pasirinkimui, daugelis linkę juos vartoti dažniau nei būtina, per didelėmis dozėmis arba nederindami su kitais preparatais.
Sakoma, kad skausmas kenkia ne mažiau nei vaistai, tačiau kaskart, vos suskaudus galvai ar pilvui, griebtis tablečių gali būti pražūtinga.
Dar keli dalykai, kuriuos būtina keisti, jeigu norite jaustis energingesni.
Sveikatos priežiūros specialistai ragina nenuvertinti gripo – tai pavojinga ir rimta liga. Laimei, jos galima išvengti.
Jei peršalimo išvengti galime šilčiau apsirengę, tai gripas tyko net ir tų, kurie tinkamai pasiruošė žiemai.
Visų tų dalykų, kurie sunkia iš jūsų energiją, suskaičiuoti tikriausiai neįmanoma. Kai kurie iš jų jums puikiai žinomi, apie kai kuriuos nutuokiate intuityviai, o apie kai kuriuos net nepagalvojate. Štai kokius didžiausius energijos ir geros nuotaikos „vagis“ įvardija psichologai.
Kiekviena moteris nori būti graži, o ypač per šventes, kuomet susitinka su seniai matytais giminaičiais ir bičiuliais.
Jei gydytojas galėtų užduoti pacientui tik vieną klausimą, kad įvertintų žmogaus sveikatą, jis visada skambėtų taip pat – kiek jums metų? Būtent amžius yra didžiausias rizikos veiksnys lėtinių ar su metais susijusių ligų plėtimuisi. Higienos instituto duomenimis, 2015-aisiais 45 metų ir vyresnių asmenų dažniausia mirštamumo priežastis buvo krauj...
Daugeliui moterų (beje, ne tik biologinėms motinoms, bet ir mažylius įsivaikinusioms), depresija taip ir lieka nediagnozuota. Jos kenčia vienatvėje, nes pačios nesuvokia staiga užplūdusių negatyvių jausmų, be to, supranta, kad neatitinka stereotipinių visuomenės lūkesčių. Juk ką tik pagimdžiusi moteris privalo švytėti iš palaimos, o jeigu „trupu...
Priklausomai nuo plintančio viruso užkrečiamumo ir epidemijos masto, tikimybė susirgti gripu kiekvieną žiemą svyruoja nuo 5 iki 20 procentų.
Artimojo mirtis, nutrūkę santykiai, patirta prievarta, tėvų skyrybos, darbo ar socialinio statuso netektis, žinia apie sunkią ir nepagydomą ligą – tai vienos dažniausiai pasitaikančių priežasčių, kurios priverčia žmogų jaustis bejėgiu, pasimetusiu, nebežinančiu, ką daryti, ir kaip iškilusius sunkumus įveikti. Tokią situaciją psichologai vadina p...
Rūpindamiesi žmonių sveikata ir linkėdami saugių bei komfortiškų kelionių, „Gintarinė vaistinė“ ir AB „Lietuvos geležinkeliai“ rengia akciją – „Saugokis gripo!“.
Padidėjęs arterinis kraujo spaudimas – viena opiausių šiandieninės medicininių problemų. Juk būtent jis yra pagrindinis infarktų ir insultų kurstytojas.
Visiems tėvams žinoma, kaip sunku po užsitęsusių švenčių ar atostogų iškrapštyti atžalas iš patalo ir įtikinti eiti į darželį. Kur glūdi tokios problemos priežastys ir kaip galėtumėte padėti mažiesiems lengviau nubusti rytais – ir dar geros nuotaikos, – pataria specialistai.
Žiema – ne tik pramogų, bet ir traumų metas... Kaip sumažinti pastarųjų riziką ir išlikti sveikiems?
Į sergančiuosius šia neužkrečiama liga neretai žiūrima su pasidygėjimu: jiems bijoma paduoti ranką, atsisėsti šalia, su jais bijoma plaukioti tame pačiame baseine ar ežere. Jiems atsisakoma netgi daryti masažą, kirpti plaukus... Šie žmonės serga žvyneline, kuri visuomenei geriau žinoma kaip psoriazė. Lietuvoje sergančiųjų daugiau nei 120 tūkst.,...
Turbūt visi mes norime būti laimingi, tačiau gyvenimas kartais turi kitokių planų. Tokiems atvejams gamta yra numačiusi universalų paguodos mechanizmą – ašaras.
40-50 % žmogaus kūno šilumos gali būti išvėdinta per galvą (be kepurės), nes galvoje yra labai daug kraujagyslių