Širdies ir kraujagyslių ligos – dažniausia mirties priežastis Lietuvoje. Mirtys nuo šių ligų sudaro net per 56 proc. visų mirčių, registruotų mūsų šalyje 2015 m.
Nuo šiandien Lietuvoje pradeda veikti viena pažangiausių Europoje vaistų suderinamumo sistemų. Pasaulinių tyrimų duomenimis, 20-30 proc. vaistų nesuderinamumų sudaro receptinių ir nereceptinių vaistų vartojimas vienu metu, galintis sukelti rimtų pasekmių sveikatai. Įdiegtas sprendimas leis stebėti pacientų perkamų ir vartojamų vaistų tarpusavio ...
Šiandien daug kalbama ir žinoma apie tabako žalą rūkančiajam, tačiau tabakas kenkia ir kitais aspektais. Be tiesioginio tabako poveikio vartotojui, jis veikia ir tuos, kurie ne savo noru priversti įkvėpti tabako dūmų.
Iki įtraukimo į Lietuvos negiminingų kaulų čiulpų donorų registrą šiaulietis Edvinas Naraveckas ne kartą donavo kraujo, tačiau niekada nemanė, kad šios dvi donorystės rūšys gali būti panašios. Tik vėliau sužinojo, jog kaip ir kraujo, kaulų čiulpų donorystė yra gyva ir nekenkianti sveikatai. Šiandien sostinėje įsikūręs trisdešimt vienerių metų vy...
Vieni vaikai per šaltąjį sezoną suserga vos porą kartų, kiti serga kiekvieną mėnesį ar net dažniau. Kas tai lemia ir kaip galime apsaugoti savo atžalas?
Ar žinote, kad sveikas suaugęs žmogus per minutę įkvepia 7-8 litrus oro, o tai yra 550 litrų gryno deguonies per parą? Tuo tarpu idiopatine plaučių fibroze sergančiam žmogui sukvėpuoti tokį kiekį deguonies yra tikras iššūkis. Ši plaučius pažeidžianti liga nėra dažna, tačiau labai sunki – pagal savo eigą ji netgi prilyginama vėžiniam susirgimui.
Mitas, kad vadinamųjų pieninių dantukų nereikia saugoti, nes jų vietoje vis vien išdygs nauji.
Trumpėjant dienoms ir artėjant šaltajam metų sezonui, atsikelti ryte darosi vis sunkiau. Ką jau kalbėti apie „pelėdas“ iš prigimties. Tiems, kuriuos lova rytais traukia tarsi magnetas, pateikiame keletą patarimų, kaip atsikelti laiku ir jaustis išsimiegojusiems.
Pūslelinė ar, kitaip, herpesas – tai virusų sukelta liga. Paprastoji pūslelinė dažniausiai pasireiškia nemaloniais gleivinių ir odos pokyčiais.
Nors širdies ligos dažniau priskiriamos vyresnio amžiaus žmonėms, vaistininkai pastebi, kad įvairiais su širdies darbu susijusiais negalavimais vis dažniau skundžiasi ir vos tris dešimtis metų perkopę vyrai bei moterys.
Atėjus rudeniui, visi grįžtame prie darbų, naujų iššūkių, padaugėja su šeima ir vaikais susijusių rūpesčių, dažną užpuola peršalimo ligos. Neišvengiamai šiuo metu padaugėja ir streso.
Turbūt nusistebėsite, bet būtybė, kurios ego didesnis už dramblį, iš tikrųjų rūpinasi savo žmogumi.
Labiausiai gydytojų bijo vaikai, tačiau dalis suaugusiųjų taip pat, jei yra galimybė, stengiasi aplenkti gydymo įstaigas. Vien tvyrantis kvapas, aplink supanti balta spalva, atrodo, suaugusiems tuoj sukels dar daugiau papildomų negalavimų, o su išsigandusiais vaikais tėveliai dažniausiai net nebepajėgia susitvarkyti.
Jei atidžiau paanalizuotume į stresinę situaciją patekusį žmogų, pastebėtume, kaip pakinta jo kvėpavimas: jis tampa paviršutiniškas ir dažnas. Taip pat padidėja širdies susitraukimų dažnis, lenkiamųjų raumenų tonusas, t.y. sugniaužti kumščiai, sulenktos rankos, į priekį palinkęs kūnas. Tai įprasta kūno savigynos reakcija, kada susigūždami bandom...
Prostatos vėžio diagnozę kasmet išgirsta keli tūkstančiai lietuvių. Tai – dažniausia vyrų onkologinė liga šalyje ir ja serga daug vyresnio amžiaus stipriosios lyties atstovų. Ši diagnozė visuomet skamba baugiai ir nemaloniai, bet gera žinia yra ta, kad prostatos vėžys yra sėkmingai gydomas, o dažnais atvejais – išgydomas visiškai.
Dažnai kalbama apie tai, kaip peršalimą gydyti, tačiau ar galima šio nemalonaus susirgimo apskritai išvengti?
Pasak specialistų, būtent nuo streso ir prasideda visi rimti negalavimai, todėl norint nesirgti būtina atrasti ramybę ir stiprinti imunitetą, kuris nusilpęs pats savaime dažniausiai neatsistato.
Iššokę pėdų kauliukai – gana dažna dailiosios lyties atstovių problema, kuri yra ne tik estetinė, bet ir sukelia didžiulį fizinį diskomfortą, kuomet dėl skausmo tampa sunku išsirinkti net tinkamą avalynę.
Kiekvienas žmogus, kuris užsiiminėja seksu ir planuoja savo gyvenimą, susiduria su klausimu – kokią kontracepcijos priemonę pasirinkti? Šiuo metu Lietuvoje dažniausiai blaškomasi tarp prezervatyvų ir kontraceptinių tablečių. Taigi, kokie šių apsisaugojimo priemonių pliusai ir minusai?
Nuo seno žinoma tiesa, kad vyrai ir moterys skiriasi ne tik fizinėmis savybėmis. Taip pat tai ir svarbus mokslinių tyrimų objektas. Ne išimtis ir medicina, kur lyčių skirtumai pasireiškia įvairių susirgimų statistikoje – rizika susirgti viena ar kita liga vyrams ir moterims yra nevienoda.
Vidutiniškai per savo gyvenimą žmogus atsako į 45228 telefono skambučius