Oftalmologai vienbalsiai tvirtina: dėl prasto mūsų regėjimo kaltos šiandieninės technologijos, ypač – kompiuteris. Taip nekenkia nei knygos, nei telvizija, nei kinas. Nešiojančių akinius akivaizdžiai daugėja, o kiek dar naudojančių kontaktinius lęšius...
Jeigu kraujagyslės būtų „ištreniruotos“, elastingos ir švarios – tada adaptacinis organizmo mechanizmas nekeltų jokių problemų. Tačiau kadangi mūsų dienomis sveika širdies ir kraujagyslių sistema pasidžiaugti gali tik nedaugelis (juk netaisyklinga mityba ir pasyvus gyvenimo būdas – absoliučios daugumos kasdienybė), šį kartą pakalbėkime apie tai,...
Statistika rodo, kad net 90 % žmonių bent kartais kenčia dėl nugaros skausmų. Šios problemos priežastys įvairios – nuo virškinamojo trakto ligų iki stuburo osteochondrozės. Kaip sumažinti diskomfortą ir jo išvengti?
Ką darote, kai pasijuntate prastai? Greičiausiai staigiai įvertinate situaciją ir bėgate ieškoti vaistinėlės arba bandote kokiais kitais išoriniais metodais paveikti savo organizmą. Tačiau savo viduje mes turime pakankamai jėgų patys įveikti ligą, ir jokia pagalba „iš šalies“ nereikalinga. Pastaruoju metu mokslininkai vis dažniau atkreipia dėmes...
Tinkama mityba gali padėti išvengti jums daugelio burnos ertmės ligų ir problemų: dantenų uždegimo, dantų ėduoniui, nemalonaus burnos kvapo. Ką reikėtų valgyti ir ko – vengti, kad jūsų dantys būtų gražūs ir sveiki?
Stresas ir įtampa neigiamai veikia mūsų savijautą. Kad galėtume atlaikyti bet kokias negandas ir gyvenimo audras, svarbu užsigrūdinti tiek fiziškai, tiek psichologiškai.
Anot statistikos, 15–20 % visų nėštumų baigiasi persileidimu – dažniausiai tai nutinka tada, kai moterys dar nė nenumano, kad laukiasi.
Kodėl moksleivių akys silpsta? Vaikų oftalmologai teigia, jog tam yra daugybė priežasčių: pradedant paveldimumu ir baigiant elementariu stresu.
Vis daugiau vyrų susiduria su problemomis, norint susilaukti vaikų – žinoma, kiekvienas atvejis yra individualus ir bėdų turinti pora turėtų, visų pirma, išsitirti, tačiau, vertinant naujausių tyrimų duomenis bei sutrikimų statistiką galima nesunkiai išskirti 5 pagrindines priežastis, lemiančias vyrų potencijos ir vaisingumo problemas.
Vėmimas – nevalingas, refleksiškas veiksmas, kurio metu skrandžio turinys pašalinamas pro burną arba nosį. Tai sudėtingas procesas, kuriame dalyvauja pilvo preso, skrandžio, stemplės raumenys, ryklė ir liežuvis.
Statistika rodo, kad bėdų dėl nemigos turi maždaug kas penktas žmogus. Jei tai tik epizodiškas reiškinys, jaudintis neverta – sveikatai tikrai nepakenks. Sunerimti reikėtų tik tuo atveju, jei tai kartojasi nuolat. Kuo tai gali baigtis?
Vaikams būtinas nuolatinis dėmesys ir kontrolė. Vos tik jie išmoksta šliaužioti ir vaikščioti, pasiekti tai, kas padėta ant stalo arba lentynose, tėvelių ramybė baigiasi – juk vaikai pasaulį pažįsta ne tik pirštukais, bet ir burna. Tai reiškia, kad mažylio skrandyje arba kvėpavimo takuose gali atsidurti beveik viskas. Ką reikia žinoti, kad išven...
Mažai kam atrodo, kad knarkimas – kokia nors rimta problema (beje, dažniausiai taip įsitikinę būtent tie, kurie ir knarkia). Dažniau manoma, kad šis reiškinys kliudo tik aplinkiniams, tačiau iš tiesų viskas daug rimčiau – galima kalbėti netgi apie realią grėsmę žmogaus gyvybei.
Alergijos ir Astmos asociacijos visame pasaulyje siekia atkreipti visuomenės dėmesį - vis daugiau ir vis jaunesnio amžiaus žmonių kenčia nuo alergijos ir astmos. Mokslininkų teigimu per pastaruosius 20 metų alerginių sudirgimų bei astmos atvejų padvigubėjo.
Alergijos bei astma yra vieni dažniausiai pasitaikančių chroniškų susirgimų, kurie stipriai blogina tiek suaugusiųjų, tiek ir vaikų gyvenimo kokybę. JAV Astmos ir Alergijos Asociacijos teigimu, 1 iš 5 vakarietiškoje visuomenėje gyvenančių žmonių kankina alergija bei astma, o nuo 1980-ųjų sergančiųjų skaičius nenumaldomai auga. Kyla natūralus kla...
Apsidairę aplinkui nesunkiai įsitikiname, kad augimas yra visoms gyvoms būtybėms būdingas procesas. Tiek gėlė, tiek medis, tiek padangėje sklandantis paukštis nuolat keičiasi: auga, bręsta, neša vaisių, paskui pradeda nykti ir miršta.
Kiekvienam savo sveikatai neabejingam vyrui reikėtų, visų pirma, žinoti ir suprasti, kas yra normalus vaisingumas ir potencija, o kokiose situacijose iš tiesų reikėtų sunerimti ir kreiptis į gydytojus.
Vaiko sveika labai priklauso nuo imuniteto, o šis – nuo daugelio veiksnių: paveldimumo, dienos režimo ir raciono, užsigrūdinimo ir t. t. Apie visa tai pakalbėsime ir šiame straipsnyje.
Bėdų dėl dantų ėduonies turi maždaug 90–95 % visos populiacijos. Dėl tokio „populiarumo“ apie šios ligos priežastis ir pasekmes sklando daugybė mitų, kurie, deja, su realybe kartais neturi nieko bendra.
Įsivaizduojate vaiką be saldėsių? Veikiausiai sunkiai. Saldainiai, ledai, sausainiai, bandelės... Jie vis atsiduria vaikų rankutėse. O ką daryti?
Alkio jausmas atsiranda praradus 1% organizmo vandens. Netekus organizmui daugiau kaip 5% vandens, žmogus praranda sąmonę, o daugiau 10% - mirti