Nuo gyvenimo nepailsėsi, nebent iškeliavęs anapilin. Kasdien gyvenimas mums pateikia įvairių uždavinių (kai kuriuos, žinoma, pateikiame sau patys): vienus išsprendžiame lengvai, spręsdami kitus gerokai vargstame, o nuo kai kurių bėgame.
Verta ar neverta nėščiajai vartoti vitaminus – specialistų nuomonės šiuo klausimu skiriasi, ir jau seniai. Vieni tvirtina, kad gerti vitaminus tiesiog būtina ir ne tik besilaukiant kūdikio, o dar tik planuojant nėštumą, kiti gąsdina, jog vitaminai gali pakenkti būsimam mažyliui. Ką tokiomis aplinkybėmis galvoti mums, moterims?
Ar pastebėjote, kad vis daugiau žmonių skundžiasi įvairiomis alergijomis? Šiuo atveju tikrai puikiai tinka vyresnių žmonių pamėgtas posakis “Mano laikais taip nebuvo”, nes alergijos “bumas” prasidėjo maždaug 1950 metais, ir nuo to laiko alerginių susirgimų kas dešimtmetį padaugėja 10 proc.
Dauguma antidepresantų pakeičia galvos smegenų cheminių medžiagų balansą, dar vadinamą “neuromediatoriais” arba “neurotransmiteriais”.
Dažniausiai manoma, kad pagausėjusio prakaitavimo priežastis – karštis arba didelis fizinis krūvis, tačiau pamirštama, kad tai gali būti ir prasidedančios ligos, ir kitų problemų požymis.
Priaugate svorio, nes su stresu, nerviniais sukrėtimais ir kitomis problemomis kovojate pasitelkę į pagalbą maistą? Jaučiate jam psichologinę priklausomybę? Tada šis straipsnelis – jums. Štai ką tokiu atveju pataria psichologai ir sveiko gyvenimo būdo mokytojai.
Žvairos akys ne tik negražiai atrodo. Tai – ir fiziniai nepatogumai, nes žvairuojant dingsta erdvinis, trimatis regėjimas, be to žvairumas gali sukelti ir tiesioginius regėjimo sutrikimus. Statistikos duomenimis žvairuoja maždaug 3-4% vaikų.
Kaskart dukrytei sukarščiavus imu labai atidžiai ją stebėti, ar mažylė kartais nepradėjo vemti, ar nesidaro vangi, mieguista, jautri šviesai, ar jos kūnelio, neduokdie, neišbėrė raudonomis arba violetinėmis dėmėmis. Tai tik keli itin grėsmingos infekcijos – meningokoko, kurios požymiai, beje, iš pradžių labai panašūs į paprasčiausią gripą.
Televizinėms reklamoms didžiosios kompanijos išleidžia milijonus. Tačiau ar visuomet verta pasitikėti reklama? Juk kartais mums brukama prekė yra bevertė, tačiau gražiai įpakuota, todėl taip stipriai geidžiama.
Sveikata reikalauja priežiūros. Sveikata nori priežiūros. Jūs norite būti laimingi, o tai reiškia ir sveiki ir gražūs. Vadinasi einate teisingu keliu, domitės sveikata ir jos priežiūra. Sielos veidrodis yra jūsų šypsena. O graži šypsena, tai sveiki ir balti dantys, kurie taip pat reikalauja priežiūros. Pakalbėkime apie tai, kokie yra dantų balin...
Raudonukė – plačiai paplitęs infekcinis susirgimas, kuriam būdingas bėrimas ir patinę limfmazgiai. Anglakalbėse šalyse jis dar kartais vadinamas „vokiečių tymais“ – dėl to, kad XIX a. pabaigoje ši šalis atliko daugybę ligos tyrimų.
Dvejų – trejų metų vaiko mitybos racionas kardinaliai pasikeičia. Nuo šiol motinos pienas jau nebėra svarbiausia mitybos dalis, o jo vietą užima kiti maisto produktai.
Kadaise knarkimas buvo laikomas stiprios sveikatos ženklu, o šiais laikais knarkiantiems žmonės patariama apsilankyti pas gydytojus, mat knarkimas ne tik erzina aplinkinius, bet ir gali signalizuoti apie sveikatos sutrikimus.
Liūdna, tačiau plaučių vėžys – dažniausia mirtimi pasibaigianti onkologinė liga. Norintiems užkirsti jai kelią, specialistai rekomenduoja prisiminti keletą paprastų taisyklių. Jų laikymasis gali išgelbėti jūsų gyvybę!
Moterų organizmas kupinas paslapčių. Tai dar būtų pusė bėdos, tačiau kartais dėl to keblu laiku nustatyti prasidėjusią ligą. Ginekologinių ligų atveju simptomų beveik nebūna, tad diagnozuoti jas gali tik gydytojas, reguliariai apžiūrintis savo pacientę.
Temperatūros, oro drėgmės ir atmosferos slėgio pokyčiai kai kuriems žmonėms sukelia labai daug nemalonių pojūčių. Pastarųjų priežastys individualios ir priklauso nuo organizmo būklės.
Toksikozė užtemdo mažylio laukimo džiaugsmą daugeliui būsimųjų mamyčių: iki tol mėgti patiekalai atrodo tiesiog nepakenčiami, kankina nuovargis ir mieguistumas, rytais pykina, vemiama... Kaip sau padėti?
Kai kurie žmonės džiaugiasi tuo, jog jiems niekada neteko skolintis, tačiau nutinka kokia nors nelaimė susijusi su sveikatos problemomis, kai neatidėliotinai prireikia papildomų pinigų. Dažniausiai prireikia įsigyti brangius vaistus, o kartais tenka susimokėti ir už gydymą, jei kas nors nutinka svečioje šalyje. Žinoma, tokių sumų neretai žmonės ...
Statistika rodo, kad persileidimais baigiasi maždaug apie 15–20 % visų nėštumų. Dažniausiai tai įvyksta dar tada, kai apie savo padėtį moteris net nenutuokia. Kad to išvengtumėte, naudinga žinoti pačias dažniausias persileidimo priežastis.
Neatskiriami poilsio gamtoje palydovai – įkyriai zyziantys ir besikandžiojantys uodai. Pelkėtose ir apskritai drėgnesnėse vietose šiltu oru žmogų ir gyvūnus puola nesuskaičiuojami uodų spiečiai.
Jeigu skauda gerklę, smulkiai supjaustykite svogūną ir užpilkite cukrumi. Po kelių valandų perkoškite ir gerkite po šaukštelį. Citrinos sultys, pasaldintos medumi,- geriausias vaistas užkimus.