Šiuolaikinis žmogus gyvena sudėtingomis sąlygomis. Vėžio atvejų kasmet užfiksuojama vis daugiau, ir vienintelis būdas to išvengti – pasikeisti patiems ir pakeisti savo gyvenimo būdą.
Tvarkant sugedusį dantį, odontologai siūlo karūnėles, plombas tam, kad atkurtų sugadintą dantį. Taip pat tam, kad ne tik sutvarkytų dantį, bet ir tam, kad atstatytų pirminę danties formą ir išvaizdą.
Šizofrenija – psichikos liga, kuriai būdingi pasikartojantys psichozės epizodai ir palaipsniui kintanti žmogaus asmenybė. Šios ligos tiesiog neįmanoma apibūdinti vienu žodžiu, nes ji pasireiškia labai skirtingais lygmenimis.
Šių metų pasaulinės sveikatos dienos, kuri kasmet minima balandžio 7-ąją, šūkis – „Mažas įkandimas – didelė grėsmė“. Vilniaus visuomenės sveikatos centro specialistai artėjant šiltajam sezonui, kai vis daugiau laiko praleisime gamtoje, primena apie grėsmę, kurią mums kelia erkės. Įsisiurbus erkei galime užsikrėsti Laimo liga ir erkiniu encefalitu.
Šiais laikais beveik visi dirbame protinį darbą, o šiuolaikinio žmogaus smegenims tenka atlaikyti milžinišką krūvį - juk turime įsiminti itin daug informacijos, mokame naudotis daugybe sąlyginai sudėtingų prietaisų, nuolat gauname didžiulius informacijos kiekius. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį, norint palaikyti normalų smegenų darbą?
Interviu su individualiosios psichologijos analitiku, seksologu Viktoru Šapurovu.
Geras regėjimas – gyvenimo būtinybė, o ne privilegija. Tačiau, bėgant metams, dažnas vyresnio amžiaus žmogus pajunta, kad jo matymas suprastėjo, akis lyg aptraukė rūkas, atsirado nemalonūs pojūčiai vairuojant tamsoje, jautrumas ryškiai šviesai. Tai gali būti ženklas, kad vystosi katarakta – akies lęšiuko drumstis, kuri ir sukelia regėjimo proble...
Žmonės, kurių kraujospūdis žemas, dažnai skundžiasi bloga savijauta. Kaip ją pagerinti?
Internete vis daugėja juokelių ir komiksų apie tai, kaip socialiniai tinklai įtraukia savo vartotojus ir jų nepaleidžia, klampindami vis giliau ir giliau į virtualią erdvę. Apžvelkime keletą sociologų ir psichologų patvirtintų faktų apie tai, kaip šis reiškinys veikia vartotojų elgesį.
Atsikratyti priklausomybės nuo nikotino sunku. Tą žino kiekvienas, cigaretėms paaukojęs ne vienerius savo gyvenimo metus. Kuo didesnis “stažas” - tuo sunkiau.
Kad išvengtumėte insulto, reikia pasistengti užkirsti kelią faktoriams, negatyviai veikiantiems sveikatą ir skatinantiems širdies bei kraujagyslių ligų vystymąsi. Kokie jie?
Jeigu visą dieną praleidžiate prie kompiuterio, rizika susirgti kokia nors „profesine“ liga – labai didelė. Niekam nėra paslaptis, kad į rizikos grupę visada pirmiausiai pakliūna tie, kurie gyvena pasyviai ir prastai maitinasi. Žinoma, kiekviena profesija turi tiek privalumų, tiek trūkumų. Šį kartą pakalbėsime apie tai, su kokiomis problemomis s...
Pasaulyje jau nieko nestebina tendencija, kad vis daugiau žmonių turi vienokių ar kitokių regėjimo problemų. Šis reiškinys siejamas su civilizacijos tobulėjimu ir susiformavusiais ydingais žmonių įpročiais. Per mažai ilsimės, per ilgai dirbame kompiuteriu, nesilaikome taisyklingo skaitymo, rašymo režimo, nesirūpiname tinkamu patalpų apšvietimu, ...
Būna atvejų, kad net mažai valgantis žmogus vis pilnėja. Jeigu ir jūs gyvenate beveik pusbadžiu, tačiau vis tiek greitai priaugate svorio, vadinasi, prieš pradedant laikytis dietų reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju ir išsiaiškinti sulėtėjusios medžiagų apykaitos priežastį. Tačiau jeigu tiksliai žinote, kad tiesiog per daug valgote, vadinasi, ši...
Yra įvairių kontracepcijos metodų. Šiandien pakalbėkime apie prezervatyvų naudojimą. Daugelis teigia, kad ši priemonė slopina aistrą, jautrumą, pojūčius ir seksualumą, tačiau reikėtų pabrėžti pagrindinį jos pranašumą – ji, kaip ir susilaikymas, užtikrina apsaugą nuo lytiniu būdu plintančių ligų.
Paprastai dauguma moterų žino, kaip atpažinti nėštumą: sunku nepastebėti patinusių rankų ir kojų, stijų ant klubų, pilvo ir krūtinės, ir, žinoma, staigios nuotaikų kaitos. Nėštumo periodu gali nutikti visko, tad labai svarbu, kad visada būtumėte pasiruošę bet kokiems netikėtiems organizme vykstantiems pokyčiams. Na, o pastaruoju metu tokių pokyč...
Tie, kurie dėl vienų ar kitų priežasčių pirmenybę linkę teikti ne akiniams, o kontaktiniams lęšiams, nuolat susiduria su įvairiomis problemomis ir klausimais. Neretai nutinka ir taip, kad lęšių paprasčiausiai baiminamasi, nes nežinoma, kaip tinkamai elgtis. Ar jie neapšals, jeigu lauke minusinė temperatūra, ar su jais galima eiti į soliariumą? O...
Žymios firmos, gaminančios burnos higienos priemones, surengtos apklausos tyrimų rezultatai privertė iš nuostabos išsižioti visus: pasirodo, moterims priimtinesnis apsilankymas pas ginekologą nei pas stomatologą.
Visi mes norim turėti sveikas, toli ir arti gerai matančias bei žvalias akis. Deja, dažnai patingime dėl jų pasistengti. Juk jos kaip ir kitos mūsų kūno dalys turi raumenų, kuriuos reikia mankštinti.
Stebuklingo vaistų nuo pagirių, deja, dar niekas neatrado. O turbūt ir geriausias pasakymas būtų – reikia mažiau gerti. Ne visada taip pavyksta, ir kai jau taip atstinka, ieškome visų įmanomų būdų, kaip greičiau nusikratyti galvos skausmo, svaigimo ir pykinimo.
Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.