Neaktyvus gyvenimo būdas, vitaminų trūkumas, nuolatinis stresas – visa tai pažįstama praktiškai kiekvienam ir neigiamai veikia širdies bei kraujagyslių sistemą. Kaip ją sustiprinti?
Trichinelės – tai mažytės kirmėlytės, kuriomis žmonės įprastai užsikrečia valgydami užkrėstą kiaulieną arba šernieną. Septintojo dešimtmečio pabaigoje, aštuntojo pradžioje trichineliozė kankindavo nemažai žmonių.
Insultas – tai viena iš pačių pavojingiausių širdies ir kraujagyslių sistemos ligų. Mirštamumas nuo jos labai didelis, tačiau statistika galėtų nebūti tokia baisi ir rodyti visai kitus rezultatus, jeigu nukentėjusiajam būtų galima laiku suteikti kvalifikuotą pirmąją medicininę pagalbą.
Specialistai įsitikinę: jeigu mes patologijų profilaktika pasirūpintume iš anksto ir žinotume, kaip išsaugoti krūtinės formą, gali būti, jog be darbo paliktume daugybę plastikos chirurgų ir kitų specialistų, o suaugusių vaikų gyvenimas taptų tik geresnis ir gražesnis.
Šaltuoju metų laiku saulė Lietuvos horizonte žaidžia itin trumpai, todėl išvengti vairavimo tamsoje – sunkiai įmanoma misija. Kokie pagrindiniai tokio vairavimo iššūkiai, gajausi mitai ir kaip sau palengvinti pataria „Fielmann“ optometrijos specialistas Aivaras Daukantas.
Lietuviai yra skaitanti tauta. Tai rodo ir kasmet vis daugiau lankytojų sutraukianti Vilniaus knygų mugė. Tačiau net ir skaitant knygas reikia būti apdairiems. Specialistai vis garsiau kalba apie tai, kad lietuvių regėjimas sparčiai silpsta, o optikų duris varstančiųjų amžius dramatiškai jaunėja.
Gėlės – bene pati nuostabiausia namų puošmena. Juk žalia augalų spalva ramina centrinę nervų sistemą, o įvairiaspalviai žiedai tiesiog džiugina akį. Be to, garindami vandenį augalai drėkina orą.
Kad ir ką mes suvalgytume ar išgertume – galiausiai visa atsakomybė tenka kepenims. Todėl reguliariai tikrinti kepenų fermento kiekį kraujyje būtina visiems, net jeigu iki šiol nesiskundėte jokiais skausmais.
Narkolepsija – retai sutinkamas miego sutrikimas, kuris apibūdinamas kaip pasikartojantis, nekontroliuojamas staigus užmigimas esant įvairioms aplinkybėms (dirbant, šnekant, vairuojant).
Kalbėti apie psichines ligas, o ypač apie šizofreniją, – vis dar tabu. Ši diagnozė aukštyn kojomis apverčia ne tik paties sergančiojo gyvenimą, bet ir tampa nemenku išbandymu artimiausiems jo žmonėms. Kada ir kokios pagalbos galima tikėtis užklupus ir plačiau apie pačią ligą papasakos psichologijos mokslų daktarė Ieva Povilaitienė.
Karpos – tai žmogaus papilomos viruso (ŽPV) sukeltos nepiktybinės išorinės odos ataugos, primenančios surandėjusius spuogelius. Bijoti karpų nereikia, nes jas sukeliantis virusas į gilesnius odos sluoksnius neprasiskverbia ir žalos nepridaro.
Ar žinojote, kad kūdikių masažą jau nuo neatmenamų laikų taiko kai kurios Azijos tautos?
Regėjimo korekcijos akinių rinkimasis – labai rimtas dalykas. Netinkamas sprendimas gali akims padaryti didelę žalą.
Kasmet Lietuvoje prostatos vėžys diagnozuojamas 3000-iams vyrų. Kas trečias iš jų šią diagnozę išgirsta tik tada, kai prostatos vėžys būna pažengęs ir gydymas tampa labai komplikuotas. Nuo šio onkologinio susirgimo kiekvienais metais miršta 500-600 Lietuvos vyrų.
Vis dar klaidingai manoma, kad avitaminozė – pavasariška liga. Iš tiesų taip nėra. Anot gydytojų, vitaminų trūkumas gali pasireikšti bet kada, ne tik pavasarį. Gyvename laikais, kai mityba jau ne tokia, kaip seniau, todėl ir avitaminozė kelia rūpesčių tiek vaikams, tiek suaugusiesiems.
Nuolat skubantis, daug laiko karjerai skiriantis žmogus labai dažnai ne tik netinkamai maitinasi, bet ir visiškai nesidomi tuo, ką geria. Siekdamas kuo daugiau atlikti darbų, jis pamiršta apie mitybą, dažnai dirba jausdamas alkį ar troškulį ir taip daro didelę žalą savo sveikatai. Kaip išlikti kuo ilgiau energingam ir darbingam? Atsigręžkime į j...
Ką reiškia, kai vaikas serga, žino visi tėveliai. Kartais ima atrodyti, kad savo mažylio negalima išleisti niekur: jei lauke šilta - jis suserga, jei lauke šalta – jis vėl gi serga. Menkiausias vėjelis – ir vėl peršalimas. Ir taip be galo...
Žemas kraujospūdis – beveik tokia pat dažna problema, kaip ir per aukštas. Nors pasekmės ne tokios baisios, gyvenimo kokybė vis dėlto suprastėja. Kokių priemonių galima imtis?
Galvos skausmas... Kieno iš mūsų bent kartą gyvenime nebuvo palietusi ši problema? Manoma, kad galvos skausmo sukeliamas kančios ir nepatogumų pojūtis sulyginimas tik su danties skausmu.
Pagal Maslow piramidę, kuri nusako svarbiausius žmogaus poreikius, galime teigti, kad svarbiausias žmogaus gyvenime veiksnys yra jo sveikata. Mat būtent Maslow piramidės apačioje įsipaišę fiziologiniai poreikiai, tokie kaip kvėpavimas, maistas, sveikata (sveiki dantys, organizmas, savijauta).
Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..