Jodo trūkumas yra didelė sveikatos problema, tačiau nereikėtų pamiršti, kad per dideli jodo kiekiai taip pat gali pakenkti. Kaip žinia, ko per daug, tas nesveika - per didelis jodo kiekis gali sukelti slaptąją hipotireozę, kuri siejama su širdies ligomis.
Galvos skausmas – nemalonus reiškinys, su kuriuo anksčiau ar vėliau tenka susidurti beveik kiekvienam. Kaip sau padėti?
Nemalonu, tačiau pasitaiko, kad jūsų „ištikimas draugas“ ima ir suserga. Jus kankina niežulys, o ant odos paviršiaus iškyla nedidelės pūslelės. Stengdamasis atsiminti, iš kur tai galėjo atsirasti, staiga jūs pripažįstate, kad prieš 5 dienas užsiiminėjote nesaugiais lytiniais santykiais su savo svajonių mergina.
Šeimos išlaidas sveikatos priežiūrai sumažinti galima ir ne sveikatos sąskaita. Svarbiausia – veikti visiems drauge: daugelis taupymo būdų tampa gerokai veiksmingesni, kai juos įpročiais paverčia visi šeimos nariai.
Įveikti psichologinę trauką nikotinui – nelengvas uždavinys, tačiau tikrai įmanomas. Juk svarbiausia noras ir pasiryžimas. Statistika rodo, kad metus rūkyti ir ištvėrus vienerius metus be cigarečių, tik kas 20-tas žmogus vėl pradeda rūkyti.
Su Naujaisiais Metais!
Netaisyklinga laikysena – viena iš dažniausiai pasitaikančių patologijų mokyklinio amžiaus vaikų tarpe. Anot specialistų, taisyklinga laikysena – tai ne gamtos dovana, o pačio žmogaus įdirbis ir pasiekimas.
Angina (arba ūminis tonzilitas) – tai ūminė infekcinė liga, pasireiškianti limfadenoidinio ryklės tonzilių audinio uždegimu. Dažniausiai būna gomurio tonzilių uždegimas, kitos tonzilės įtraukiamos rečiau. Liga vystosi greitai ir užtikrintai, jai būdinga staigiai pakilusi kūno ir bendro pobūdžio negalavimai.
Ar kada susimąstote, kodėl vyrai gyvena 12–15 metų trumpiau, negu moterys? Kodėl jauniems žmonėms, nesulaukusiems nė 35, jau nustatomas nevaisingumas? Kodėl staiga stiprus vyro organizmas nustoja funkcionuoti? Priežasčių gali būti devynios galybės. Štai kelios iš jų.
Sveikiname su Šv. Kūčiomis ir Kalėdomis!
Šaltuoju metų laiku daugelis iš mūsų susiduria su depresija: dienos apniukusios, vakarai šalti, problemoms galo nematyti – visa tai priveda prie visiškos apatijos. Kaip pasikelti nuotaiką?
Dusulys normaliu reiškiniu laikomas tik po fizinių krūvių.
Žmogaus organizmas prisitaikęs taip, kad natūralią temperatūrą gali palaikyti beveik bet tokiomis sąlygomis. Tačiau esant labai žemai temperatūrai ir didelei drėgmei, natūralus termoreguliacijos mechanizmas pradeda streikuoti.
Gydytojai paprastai praleidžia labai daug laiko išrašydami vaistus ir vykdydami jų kontrolę, ypač pacientams, sergantiems sunkiomis lėtinėmis ligomis. Todėl šie dažniausiai vienpusiškai girdi tik raginimus vartoti vaistus. Bet ką gali reikšti jūsų bendrosios praktikos gydytojo patarimas bent kelioms savaitėms ar mėnesiui nutraukti pastovų vaistų...
Kiekvienam iš mūsų kuo puikiauisiai pažįstama situacija, kai, atrodytų, nei iš šio, nei iš to ant kūno atsiranda nepageidaujamų „puošmenų“ – mėlynių. Tada jau mums ne taip ir svarbu, iš kur jos – ar susitrenkėme kur nors netyčia, ar tiksliai žinome priežastį. Faktas lieka faktu: šis reiškinys sukelia mums tam tikrų nepatogumų (pradedant nuo nees...
Savaime suprantama, kad tėvai labiausiai už viską pasaulyje jaudinasi dėl savo atžalos. Deja, vien to neužtenka – reikia pasirūpinti, kad vaikas žinotų viską, kas iš tiesų yra gyvybiškai svarbu. Šios žinios gali išgelbėti jo gyvybę. Tad ko gi reikėtų išmokyti? Ar jūsų vaikui visa tai jau žinoma?
Be abejonės, su nutukimu reikia kovoti. Ir reikia būti pasiruošusiam tam, kad procesas, ypač esant užleistiems atvejams, gali būti ilgalaikis.
Vis dažniau tėvai kreipiasi į specialistus, klausdami, kaip reikia grūdinti vaiko organizmą, kad tai nepakenktų ir neturėtų nepageidaujamų pasekmių. Pripažinkime: daugelis iš mūsų grūdinimą supranta labai siaurai – tik kaip apsiliejimą šaltu vandeniu ir kitas negudrias vandens procedūras. Tačiau tai dar tikrai ne viskas. Vis dėlto klausimas, kai...
Paskubomis sušveistas užkandis, sumuštinis vietoje visaverčių pietų arba vakarienės – štai kaip šiandien maitinasi dauguma žmonių. Be „tešlos“ ant klubų ir „alaus pilvo“ tokia mityba gali baigtis ir nemaloniais skrandžio pojūčiais – sunkumo ir pilnumo jausmu, pykinimu. Kaip jų išvengti?
Nuo uždegimų niekas neapsaugotas. Sloga, gripas, angina, ūmios kvėpavimo takų infekcijos – visa tai gali sukelti otitą. Anot statistikos, šia liga vaikystėje yra sirgę 98 % žmonių, kai kurie – net po kelis kartus.
Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai prognozuoja, kad 2030 m. dažniausiai pasitaikanti liga pasaulyje bus depresija: šis sutrikimas pralenks net širdies ir kraujagyslių sistemos ligas.