Šlapimo takų infekcija – nemalonumas, su kuriuo ypač dažnai susiduria moterys. Šios ligos simptomai gerokai apkartina kasdienybę, todėl gydytojai perspėja, kad pirmųjų susirgimų požymių ignoruoti nederėtų.
Po sekso jūs mėgaujatės intymia akimirka ir vienas kitu, tik staiga jūs atsistojate ir išeinate į tualetą. Galbūt pasijusite gadinanti šią akimirką ar pradėsite svarstyti, ką jis pagalvos. Jūs galite drovėtis eiti į tualetą po sekso dėl daugelio priežasčių, tačiau tai labai svarbu jūsų sveikatai. Kaip išspręsti šiuos asmeninius klausimus?
Šlapimo takų infekcijos – vienos dažniausiai pasitaikančių urologinių ligų, kuriomis dėl anatominių ypatybių dvigubai dažniau serga moterys nei vyrai. Ką apie šias infekcijas reikia žinoti ir kaip sau padėti, jeigu jus vargina nemalonūs simptomai?
Tyrimai rodo, kad bent 30 proc. dailiosios lyties atstovių bent kartą gyvenime yra sirgusios šlapimo pūslės uždegimu, pasireiškiančiu itin nemaloniais simptomais – perštėjimu, graužimu ir deginimu pilvo apačioje. Liga sezono nesirenka: ja sergama tiek šaltuoju metų laiku, tiek vasarą.
Mūsų dienomis labiausiai paplitusi šlapimo sistemos infekcinė liga – šlapimo pūslės uždegimas, arba cistitas. Kaip ją gydyti, kaip maitintis ja susirgus?
Vargina nuolatinis noras šlapintis, tačiau tai darydami jaučiate skausmą, kankina pilvo skausmai, o galbūt šlapime pastebėjote kraujo arba jis pasidarė tamsus ir drumstas? Šie simptomai signalizuoja apie nemalonią ir gana sunkiai išgydomą ligą – šlapimo pūslės uždegimą (cistitą), kuri gali būti ūmi (pasireiškianti staiga) arba lėtinė (besikartoj...
Besilaukiančioms moterims yra atliekama įvairių tyrimų, skirtų įvertinti mamos ir kūdikio sveikatai. Vieni jų – tyrimai dėl vaisiaus genetinių ligų rizikos.
Stresas, pervargimas, didelis fizinis krūvis, nevisavertė mityba vis dažniau siejami su ginekologinių ligų susirgimo atvejais. Minėtos aplinkybės stipriai veikia moters hormoninį foną, dėl kurio auga ginekologinių ligų rizika. Pasak „Kardiolitos“ klinikų Ginekologijos centro gydytojos akušerės-ginekologės Ramunės Skirmantaitės, pastaruoju metu d...
Kiekvienas moters gyvenimo etapas atneša naujų spalvų ir pokyčių. Visgi vienas reikšmingiausių – menopauzė – kartais, ir visai nepelnytai, yra stigmatizuojamas. Vyrauja klaidingos nuostatos, kad, atėjus brandai, moteriškumas dingsta. Moteris drąsinantys specialistai pataria, kaip į naująjį etapą žengti be nerimo ir įveikti nemalonius simptomus.
Mėnesinės – jau savaime stresas, o jeigu jos prasideda netikėtai... Nėra tikslių būdų nustatyti, kad jos prasidės, tačiau joms pasiruošti iš anksto ir nuspėti bent apytikslį laiką ir trukmę – tikrai galima.
Vyresnėms moterims tenka patirti su amžiumi susijusius organizmo pokyčius bei daugybę kitų gyvenimo permainų. Senėjimas, menopauzė, pakitęs lytinis gyvenimas ir kitokie pokyčiai neretai moteris gali sutrikdyti. Kauno klinikinės ligoninės gydytoja geriatrė Jurgita Knašienė išsamiai pasakoja apie vyresnio amžiaus moterų gyvenimo pokyčius, jų kelia...
Kiekvienos moters „laikrodukas“ yra individualus – paprastai jų menstruacijų ciklas gali svyruoti nuo 21 iki 35 dienų, tačiau pasitaiko, kad mėnesinės vėluoja dieną arba dvi, arba prasideda pora dienų anksčiau. Tai – taip pat normalu. O štai jeigu mėnesinės vėluoja 5 dienas ir daugiau, galima sakyti, kad jos užsilaiko. Taip dažniausiai reiškia n...
Kiek kremų ir įvairiausių kitos kosmetikos buteliukų turite namuose? Tikriausiai, kaip ir dauguma moterų, ne vieną. O gal norite išbandyti naturalias priemones? Mes rekomenduojame ricinos aliejų – plaukų ir odos grožio šaltinį.
Su menstruacinio ciklo sutrikimais bent kartą gyvenime susiduria beveik kiekviena dailiosios lyties atstovė, tačiau viena – kai ciklas sutrinka retkarčiais, atsitiktinai (pavyzdžiui, dėl streso), o visai kas kita – kai mėnesinės vėluoja nuolat. Kaip sugrąžinti organizmui normalų biologinį ritmą?
Krūties vėžio susirgimai dažniausiai aptinkami vėlesnėse stadijose, kas itin apsunkina gydymą ar net baigiasi mirtimi. Kaip moterims pastebėti pavojingą ligą ir mažinti riziką ja susirgti, pasakoja onkologė chemoterapeutė Nijolė Šatkauskienė.
Nuo šių metų rugsėjo pacientėms, sergančios metastazavusiu HER2 teigiamu krūties vėžiu, gali būti gydomos dviguba biologine terapija. Ši terapija – dviejų biologinių vaistų trastuzumabo ir pertuzumabo kombinacija su chemoterapija – laikoma pažangiausiu gydymo standartu visame pasaulyje. Skiriant šį gydymą pacienčių vidutinis išgyvenamumas siekia...
Nė vienai būsimajai mamytei nėra naujiena, kad nėštumo metu reikėtų atsisakyti žalingų įpročių ir prižiūrėti savo mitybą. Tačiau norint užtikrinti puikią savijautą ir sklandų bei ramų nėštumą, vien to nepakanka. Net ir tos, kurios paiso nėštumo metu taikomų gyvenimo būdo rekomendacijų, ima skųstis įvairiais negalavimais: kankina ne tik sveikatos...
Jeigu jums svaigsta galva, pykina, sutriko mėnesinių ciklas ir pastebėjote nuotaikų kaitą, gali būti, kad greitai sulauksite šeimos pagausėjimo. Šie simptomai verčia susimąstyti apie galimą nėštumą. Tuo ypatingu laiku moters organizmas išgyvena įvairiausius pokyčius, kurie dažnai užklumpa visai nepasiruošus, todėl labai svarbu profesionali nėšči...
Nors Lietuvoje vasara karštais orais nelepina, būsimosioms mamytėms, ypač II–III nėštumo semestrą, užtenka saulėtų dienų, kai temperatūrai pakyla iki 20 laipsnių – jas ima kankinti kojų nuovargis ir tinimas. Paskaičiuota, kad išsiplėtusiomis kojų venomis skundžiasi kas 3–5 nėščia moteris. Būtent kojų nuovargį bei tinimą gali sukelti ne tik besik...
Krūties vėžiu susirgusios moterys nuolat atidžiai seka naują informaciją apie naujus vaistus ir tikisi preparatų, kurie akivaizdžiai pagerintų gydymo rezultatus. Manome, jog sergančiųjų lūkesčius pateisins lapkričio mėnesį Europos Sąjungoje registruotas naujas vaistas gydyti moterims, sergančioms metastazavusiu HR+/HER2- krūties vėžiu.
Jeigu ima smarkiai plakti širdis, pasigaminkite citrinos sulčių ir medaus koncentratą ir išgerkite vienu ypu.