Priešmenstruacinis sindromas (trumpiau – PMS) – problema, su kuria taikstosi daugelis dailiosios lyties atstovių. Kad ir kokia nerimta ji atrodytų iš pirmo žvilgsnio, tenka pripažinti, kad nemažos dalies moterų gyvenime tas nelemtas sindromas groja pirmuoju smuiku. Ką daryti?
Gimdymas vandenyje nėra naujas dalykas. Kaip jis vyksta, kokie jo privalumai ir trūkumai? Ką apie tokį gimdymo būdą reikia žinoti?
Kiekvieno žmogaus mitybos poreikiai kinta priklausomai nuo amžiaus ir lyties. Kokių produktų vertėtų į savo racioną dažniau įtraukti dailiosios lyties atstovėms, norinčioms išlikti sveikoms ir energingoms?
Kiekviena moteris yra individuali, vienintelė ir nepakartojama, tad ir jos nėštumo simptomai gali skirtis. Vienos pajunta, kad laukiasi, jau pirmąją savaitę, kitoms tenka luktelėti ilgiau, o trečios iš viso nepastebi jokių pokyčių (o gal tiesiog neatkreipia į juos dėmesio)?
Ne veltui XX amžius buvo pramintas „alergijos amžiumi“.... Nuo 1950-ųjų sergančių alerginėmis ligomis (pavyzdžiui, alerginiu dermatitu, rinitu, sinusitu, bronchine astma, alergija žiedadulkėms ir tam tikriems maisto produktams bei vaistams) kas dešimtmetį padaugėja 10 proc.
Anot statistikos, 15–20 % visų nėštumų baigiasi persileidimu – dažniausiai tai nutinka tada, kai moterys dar nė nenumano, kad laukiasi.
Antra straipsnio apie moterims naudingas vaistažoles dalis
Moteris vargina įvairūs negalavimai, tačiau daugelį jų įveikti galima natūraliais vaistais.
Šaltuoju metu laikotarpiu stebimas didesnis ne tik peršalimo ligų, bet ir makšties susirgimų skaičius. Peršalus dažnai tenka naudoti antibiotikus, po kurių prasideda grybelinis makšties uždegimas. Kaip tai susiję?
Maždaug kas dešimta moteris, besikreipianti į gydytoją ginekologą, skundžiasi įvairios kilmės ir pobūdžio makšties ir išorinių lytinių organų uždegimais. Kai kurioms negalavimai kartojasi, karts nuo karto atsinaujina. Kas tai lemia ir kaip sau padėti?
Verta ar neverta nėščiajai vartoti vitaminus – specialistų nuomonės šiuo klausimu skiriasi, ir jau seniai. Vieni tvirtina, kad gerti vitaminus tiesiog būtina ir ne tik besilaukiant kūdikio, o dar tik planuojant nėštumą, kiti gąsdina, jog vitaminai gali pakenkti būsimam mažyliui. Ką tokiomis aplinkybėmis galvoti mums, moterims?
Ar pastebėjote, kad vis daugiau žmonių skundžiasi įvairiomis alergijomis? Šiuo atveju tikrai puikiai tinka vyresnių žmonių pamėgtas posakis “Mano laikais taip nebuvo”, nes alergijos “bumas” prasidėjo maždaug 1950 metais, ir nuo to laiko alerginių susirgimų kas dešimtmetį padaugėja 10 proc.
Televizinėms reklamoms didžiosios kompanijos išleidžia milijonus. Tačiau ar visuomet verta pasitikėti reklama? Juk kartais mums brukama prekė yra bevertė, tačiau gražiai įpakuota, todėl taip stipriai geidžiama.
Moterų organizmas kupinas paslapčių. Tai dar būtų pusė bėdos, tačiau kartais dėl to keblu laiku nustatyti prasidėjusią ligą. Ginekologinių ligų atveju simptomų beveik nebūna, tad diagnozuoti jas gali tik gydytojas, reguliariai apžiūrintis savo pacientę.
Toksikozė užtemdo mažylio laukimo džiaugsmą daugeliui būsimųjų mamyčių: iki tol mėgti patiekalai atrodo tiesiog nepakenčiami, kankina nuovargis ir mieguistumas, rytais pykina, vemiama... Kaip sau padėti?
Statistika rodo, kad persileidimais baigiasi maždaug apie 15–20 % visų nėštumų. Dažniausiai tai įvyksta dar tada, kai apie savo padėtį moteris net nenutuokia. Kad to išvengtumėte, naudinga žinoti pačias dažniausias persileidimo priežastis.
Alų mėgsta ne tik vyrai, bet ir moterys. Kaip visiems puikiai žinoma, už šį malonumą kartais tenka brangiai sumokėti ne tik išvaizda, bet ir sveikata. Tos dailiosios lyties atstvovės, kurioms teko savo kailiu patirti, kas yra „alaus pilvas“, žino, kad šios „puošmenos“ atsikratyti labai sunku.
Niekam nėra paslaptis, kad visi žmonės turi tiek moteriškųjų, tiek vyriškųjų hormonų – tiesa, moterys vyriškųjų turi daug mažiau, negu stipriosios lyties atstovai. Androgenų (t. y. steroidinio hormonų tipo, arba hormonų, kurie, veikdami organizmą, išryškina „vyriškas“ ypatybes) perteklius – tai endokrininis sutrikimas, kurį turi dalis reprodukty...
Madinga moteriška avalynė, įspėja specialistai, gali atsirūgti ne tik nepatogumais, bet ilgainiui net ir pėdos patologijomis.
Kaip susigrąžinti figūrą? Šis klausimas po gimdymo ramybės neduoda daugeliui dailiosios lyties atstovių. Devyni mėnesiai, kai būsimoji mamytė nepriklausė pati sau, baigėsi, tad galima ramiau atsikvėpti, pradėti miegoti ant pilvo ir sugrįžti prie senų įpročių. Nebėra baimės, kad parkritus kas nors nutiks mažyliui, tačiau pažvelgti į veidrodį dažn...
Knarkimo problemos nekankina kosmonautų. Nesvarumo būsenoje išnyksta ne tik ši, bet ir kitos su miegu susijusios problemos.