Paveiksle iš viso yra 7 gyvūnai, tačiau ne visiems pavyksta juos įžiūrėti. Norite sužinote apie save kažką nauja? Tada skirkite šiam paveikslui 1 minutę. Kiek gyvūnų radote? Kokia tvarka? Kuo daugiau laiko sugaišote vieno ar kito gyvūno paieškoms, tuo silpniau išreikšta viena ar kita jūsų savybė.
Daugelis iš mūsų savo kailiu patyrėme, kas yra manipuliacijos. Emocinis poveikis gali būti labai stiprus, bet ne kiekvienas iš karto supranta, kodėl pabendravus su vienu ar kitu žmogumi apima toks nemalonus jausmas. O juk manipuliatorių aplinkui netrūksta.... Kaip juos atpažinti?
Ne visi mano, kad nugyventi metai ir per juos sukaupta patirtis yra vertingas turtas: daugelis nori susigrąžinti jaunystę ir kone paniškai bijo senatvės, daro viską, kas įmanoma, kad tik ją atitolintų... O ar verta? Ar tikrai tai taip baisu, kaip įsivaizduojama?
Žiemą naują dieną pradedame dar neišaušus, po darbų namo taip pat grįžtame tamsoje. Tamsa mus veikia ne tik psichologiškai, bet ir fiziologiškai.
Lietuvos statistikos departamento duomenimis, daugiau kaip pusė (kone 62 proc.) Lietuvos gyventojų, vyresnių nei 55-eri, gyvena po vieną. Tačiau vienatvė paliečia visas amžiaus grupes: tyrimai rodo, kad jauni žmonės ją išgyvena dar giliau nei vyresni. Ypač vienatvė išryškėja švenčių metu – tai rodo ir skambučių pagausėjimas pagalbos telefono lin...
Dar keli dalykai, kuriuos būtina keisti, jeigu norite jaustis energingesni.
Visų tų dalykų, kurie sunkia iš jūsų energiją, suskaičiuoti tikriausiai neįmanoma. Kai kurie iš jų jums puikiai žinomi, apie kai kuriuos nutuokiate intuityviai, o apie kai kuriuos net nepagalvojate. Štai kokius didžiausius energijos ir geros nuotaikos „vagis“ įvardija psichologai.
Kiekviena moteris nori būti graži, o ypač per šventes, kuomet susitinka su seniai matytais giminaičiais ir bičiuliais.
Artimojo mirtis, nutrūkę santykiai, patirta prievarta, tėvų skyrybos, darbo ar socialinio statuso netektis, žinia apie sunkią ir nepagydomą ligą – tai vienos dažniausiai pasitaikančių priežasčių, kurios priverčia žmogų jaustis bejėgiu, pasimetusiu, nebežinančiu, ką daryti, ir kaip iškilusius sunkumus įveikti. Tokią situaciją psichologai vadina p...
Žmonės neretai painioja depresiją ir liūdesį, kuris anksčiau ar vėliau aplanko mus visus, bet tai – skirtingi dalykai. Depresija visada trunka mažiausiai dvi savaites ir neigiamai paveikia visas gyvenimo sferas – nuo darbo iki santykių. Štai kaip galima padėti tiems, kurie su ja susidūrė.
Kasdienis skubėjimas, netikėti papildomi darbai, nerealistiški klientų reikalavimai, laiko stoka – daugelio dirbančiųjų kasdienybė. KTU viešėjęs Brėmeno universiteto mokslininkas dr. Guido Beckas teigia, jog darbe patiriamas stresas daugeliu atvejų lemia ir ankstyvą išėjimą į pensiją – su šia problema susiduriama tiek besivystančiose, tiek ekono...
Atėjus rudeniui, visi grįžtame prie darbų, naujų iššūkių, padaugėja su šeima ir vaikais susijusių rūpesčių, dažną užpuola peršalimo ligos. Neišvengiamai šiuo metu padaugėja ir streso.
Labiausiai gydytojų bijo vaikai, tačiau dalis suaugusiųjų taip pat, jei yra galimybė, stengiasi aplenkti gydymo įstaigas. Vien tvyrantis kvapas, aplink supanti balta spalva, atrodo, suaugusiems tuoj sukels dar daugiau papildomų negalavimų, o su išsigandusiais vaikais tėveliai dažniausiai net nebepajėgia susitvarkyti.
Pasak specialistų, būtent nuo streso ir prasideda visi rimti negalavimai, todėl norint nesirgti būtina atrasti ramybę ir stiprinti imunitetą, kuris nusilpęs pats savaime dažniausiai neatsistato.
Kad „visos ligos nuo nervų“, kalbama jau labai seniai, bet mūsų dienų medicina tą iš tiesų patvirtina moksliškai. Pasirodo, kad maždaug 60 procentų lėtinių ligų išsivysto dėl psichologinio pobūdžio priežasčių – tai yra „kenksmingų“ minčių, emocijų, išgyvenimų. Bet ir tai dar ne viskas. Daugelio ligų eiga tik 15 procentų priklauso nuo gydytojo i...
Į vaistinę skubame pačiomis jautriausiomis savo gyvenimo akimirkomis, kai sunegaluojame patys arba mūsų artimieji.
Ar žinote, kokie požymiai išduoda žmogų, kuris galvoja apie savižudybę, ir kaip jam padėti?
Balandžio 7 d. yra Pasaulinė sveikatos diena. Ar žinojote, kad emocinė sveikata yra tiek fizinės sveikatos priežastis, tiek pasekmė?
Psichologų teigimu, atsakymas į šį klausimą gali daug pasakyti apie jūsų sąmonę. Taip pat reikšmę turi ir tai, kaip greitai jūs galite „persijungti“ nuo vieno gyvūno prie kito.
Visiems mums malonu, kai mus su šypsena sutinka, palydi ar palaiko. Su šypsena veide jaučiamės pozityvesni ir energingesni. Šypsena atpalaiduoja ir nuteikia kūrybiškai. Ir nesvarbu, tikra ji ar ne. Šypsenos ar juoko metu įsitempę yra tik keturi veido raumenys, o dešimtys kitų ir tuo pačiu atitinkami galvos smegenų centrai atsipalaiduoja ir ramin...
Jeigu ima smarkiai plakti širdis, pasigaminkite citrinos sulčių ir medaus koncentratą ir išgerkite vienu ypu.