Spartėjantis gyvenimo tempas užverčia mus darbų, kuriems atlikti kartais neužtenka motyvacijos, gausa. Būtent nuolatinis skubėjimas neretai sukelia stresą. Kaip teigia Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) psichologas doc. dr. Aidas Perminas, stresas yra prisitaikomoji reakcija, padedanti mums sudėtingose situacijose. „Stresas mobilizuoja organizm...
Visada įdomu apie save sužinoti ką nors nauja. Šį kartą dalinamės keliais įdomiais faktais – jų žinojimas gali padėti jums geriau suprasti tiek kitus, tiek save.
Nedidelis testukas tiems, kurie nori save geriau pažinti.
Nors požiūris į agresiją paprastai yra neigiamas, specialistai tikina, kad negatyvių jausmų protrūkis žmogui yra reikalingas. Jis leidžia išsikrauti ir atsikratyti susikaupusių neigiamų emocijų ir energijos. Svarbiausia išmokti susivaldyti ir nukreipti pyktį tinkama linkme. Štai keli būdai, kurie padės jums išsilieti ir nesusigadinti santykių su...
Kaip kvapai veikia mūsų nuotaiką?
Depresija – sunki liga, galinti baigtis tragiškai. Deja, dažnai nesugebame tinkamai įvertinti depresijos gniaužtų stiprumo, todėl tik atsainiai numojame ranka, tarstelėdami “Ai, praeis...”.
Pasaulyje neatsirastų nė vieno, kuris visiškai nieko nebijotų. Savų baimių ir fobijų turime visi. Kartais tie jausmai būna tokie stiprūs, kad kliudo siekti savų tikslų ir gyventi apskritai... Ką daryti? Elgtis priešingai – perlipti per save ir eiti tikslo link. Siūlome pažiūrėti motyvuojantį video apie tai, kaip kovoti su savo baimėmis.
Šis žmogus gimė „kitoks“ – jis neturėjo nei rankų, nei kojų. Jis išmoko būti laimingas ir džiaugtis gyvenimu. Dabar jis augina sūnelį bei įkvepia ir dovanoja viltį milijonams kitų (ne tik tokiems, kaip jis, bet ir iš pažiūros visiškai sveikiems, bet nelaimingiems žmonėms).
Šio testo autorius – žymus britų psichologas Pipas Wilsonas. Testas buvo sukurtas mokiniams, siekiant išsiaiškinti, kokie vaikams buvo pirmieji metai mokykloje. Tačiau vėliau pasirodė, kad šis testas aktualus ir suaugusiesiems. Jis padeda žmogui nustatyti savo tikrąją ir trokštamą emocinę būseną ir geriau suvokti savo padėtį bendruomenėje.
Italai – tikri meistrai pačiose įvairiausiose sferose: jie moka gražiai gyventi ir patirti gyvenimo malonumą, jie sugeba prisitaikyti ir išsisukti… Iš jų yra ko pasimokyti!
Sėdėti tarp keturių sienų, žiūrėti televizorių, gadintis sveikatą ir rūgti – ne pats geriausias pasirinkimas pensininkams. Tokiame amžiuje atsiranda gana daug laisvo laiko. Išnaudokite jį smagiai, įdomiai ir prasmingai!
Egzistuoja nuomonė, kad vyrai labiau linkę psichologinius nukrypimus, negu moterys, o ir patys sutrikimai esą sunkesni, turi daugiau simptomų. Kaip yra iš tikrųjų ir ką reiškia pasikeitęs vyro elgesys?
Bėgant metams sveikatos mažėja, o raukšlių atsiranda vis daugiau... Kaip nustoti apie tai galvoti? Štai ką pataria psichologai.
Didelė dalis žmonių tiki, kad jie tikrai pagerintų savo gyvenimus, jei tik iš kur nors gautų valios. Jei geriau save kontroliuotumėme, tai galėtumėme teisingiau maitintis, reguliariai mankštintis, nustotumėme atidėlioti. Tačiau ar susimąstėme, kas yra valia? Ar tai kažkas, kas įgimta?
Dažnai girdime kalbant apie priklausomybes nuo kasdieniniame gyvenime įprastų dalykų: šokolado, sekso, darbo, kompiuterio. Ar iš tiesų tai irgi yra tapę šių laikų priklausomybėmis?
Prasta nuotaika puikiai pažįstama daugeliui iš mūsų. Kiekvienas su ja kovoja savaip: vieni kerta šokoladą, kiti – užsiima rankdarbiais ar atnaujina savo fonoteką. Mokslininkai taip pat nesėdi sudėję rankas – štai kaip jie pataria kovoti su stresu.
Apsidairę aplinkui nesunkiai įsitikiname, kad augimas yra visoms gyvoms būtybėms būdingas procesas. Tiek gėlė, tiek medis, tiek padangėje sklandantis paukštis nuolat keičiasi: auga, bręsta, neša vaisių, paskui pradeda nykti ir miršta.
Atėjo ruduo – tai reiškia, kad vieni greitai džiaugsis gelstančiais ir raudonuojančiais lapais, o kitus apims nykuma ir depresija.
Anot statistikos, maždaug penktadalis pasaulio gyventojų vartoja tabako gaminius. Pusei rūkorių prognozės ne itin palankios: jiems gresia priešankstinė mirtis dėl su rūkymu susijusių ligų.
Trumpėjančios dienos ir saulės trūkumas vis labiau primena mums, kad ateina ruduo, o su juo – daugeliui iki skausmo pažįstama vadinamoji „rudeninė depresija“. Kokios šio reiškinio priežastys, kas patenka į rizikos grupę ir kaip sau padėti, jeigu rudeninis slogutis ėmė kamuoti ir jus?
Kaulai yra organizmo kraujo gamykla. Kas sekundę kaulų čiulpai pagamina 3 milijonus raudonųjų kraujo kūnelių