Nuo gyvenimo nepailsėsi, nebent iškeliavęs anapilin. Kasdien gyvenimas mums pateikia įvairių uždavinių (kai kuriuos, žinoma, pateikiame sau patys): vienus išsprendžiame lengvai, spręsdami kitus gerokai vargstame, o nuo kai kurių bėgame.
Dauguma antidepresantų pakeičia galvos smegenų cheminių medžiagų balansą, dar vadinamą “neuromediatoriais” arba “neurotransmiteriais”.
Priaugate svorio, nes su stresu, nerviniais sukrėtimais ir kitomis problemomis kovojate pasitelkę į pagalbą maistą? Jaučiate jam psichologinę priklausomybę? Tada šis straipsnelis – jums. Štai ką tokiu atveju pataria psichologai ir sveiko gyvenimo būdo mokytojai.
Eilėraščių, dienoraščių, laiškų, net skundų rašymas – naudingas ir įdomus užsiėmimas. Jis padeda geriau pažinti save, susivokti chaotiškame gyvenime, ištverti sunkumus ir netektis, kovoti su stresu. O kas yra poetinė ir rašymo terapija? Kokias negalias ji gydo? Ar rašymas – nekaltas užsiėmimas, o gal jis gali turėti nepageidaujamą efektą?
Kiekvienas žmogus turi savitą charakterį, savo asmeninę nuomonę bei požiūrį į vertybes, poreikius ir interesus, todėl visai nenuostabu, kad mes pykstame vieni ant kitų. Kas nuolatos kartoja, jog „viskas bus gerai“, ar mano, kad reikia galvoti pozityviai, norint išspręsti iškilusias problemas – smarkiai klysta. Tiesiog svarbu mokėti teisingai išr...
Atsiprašymas – labai veiksmingi vaistai tiek tiems, kurie atsiprašinėja, tiek tiems, kurie to atsiprašymo klausosi. Kai mes apkalbinėjame kolegas, kai pameluojame draugui, kai tiesiog negražiai pasielgiame...
Atostogos – nuostabiai malonus atokvėpis nuo darbų maratono. Atostogos – tai vanduo, šiltas smėlis, saulė, ekskursijos, paprasčiausias gulėjimas lovoje ir knygos skaitymas ar slidinėjimas kalnuose.
Antidepresantų suvartojimo statistika rodo, kad moterys vaistus geria du kartus dažniau, nei vyrai. Ar tai reiškia, kad silpnoji lytis labiau linkusi į depresiją? O gal jos tiesiog kitaip priima negatyvias mintis ir sunkius gyvenimo periodus, todėl joms būtina didesnė pagalba?
Serotoninas – tai cheminė medžiaga, veikianti smegenis ir mūsų nuotaiką. Normalus jo balansas padeda mums išlikti ramiems, stimuliuoja psichinį aktyvumą, didina atsparumą stresui ir patiriamą malonumą. Šį kartą pateiksime dešimties produktų, kurie pakels serotonino lygį ir pagerins jūsų nuotaiką, sąrašą.
Viena iš didžiausių pasaulio paslapčių – tai žmogaus atmintis. Kodėl vieni žmonės sugeba prisiminti geriau nei kiti? Kodėl su amžiumi atmintis silpsta? Kaip išlaikyti atmintį?
Jau pirmaisiais savo gyvenimo metais kūdikiai pradeda skirstyti aplinkinius į savus ir svetimus, gerus ir blogus, linksmus ir rimtus. Vėliau, vystantis logikai, šis paprastas skirtymas perauga į aukštesnį lygį, taigi žmones imame vertinti pagal jų poelgius, išsakytas mintis ir t.t.
Turbūt apie jokį kitą sveikatos rūpestį nėra tiek daug įvairios informacijos, kaip apie nutukimą. Tačiau nepaisant to, vakarų pasaulio sveikatos specialistai skambina pavojaus varpais: nutukimas - naujoji epidemija.
Siūlome atlikti testą ir pasitikrinti, kokią įtaką jūsų nuotaikai daro aplinkiniai žmonės (ar jie suteikia jėgų, ar atvirkščiai – išmuša iš pusiausvyros).
Oniomanija – tai nenumaldomas noras pirkti, nepriklausomai nuo to, kokios bus pasekmės, ar pirkinys iš tiesų reikalingas ir pan. Apsipirkinėjimas tampa laisvalaikio ledimo būdu, pramoga ir gyvenimo tikslu. Tokia priklausomybė sukelia daugybę problemų ir liaudiškai vadinama „šopoholizmu“.
Kalbėti apie psichines ligas, o ypač apie šizofreniją, – vis dar tabu. Ši diagnozė aukštyn kojomis apverčia ne tik paties sergančiojo gyvenimą, bet ir tampa nemenku išbandymu artimiausiems jo žmonėms. Kada ir kokios pagalbos galima tikėtis užklupus ir plačiau apie pačią ligą papasakos psichologijos mokslų daktarė Ieva Povilaitienė.
Visi žinome, kad depresija – sunki ir sunkiai pagydoma liga, su kuria dauguma žmonių taip ir nugyvena, tačiau tai ne visiškai tiesa. Pasirodo, kad, be ilgalaikių depresijų, dar būna ir trumpalaikės, trunkančios vos dieną ar net tik kelias valandas. Jos taip ir vadinamos – mikrodepresijomis.
Šiuolaikinis žmogus turi žinoti, kaip nuraminti savo nervus, nes mūsų kasdieniame gyvenime labai daug streso. Jeigu su juo nekovosime, tikėtina, kad anksčiau ar vėliau teks susidurti su rimtomis sveikatos problemomis ir pakliūti į ligoninę. Tad ką gi daryti, kaip sau padėti?
Stresas – neatsiejama beveik kiekvienos šiuolaikinės moters gyvenimo dalis. Natūralu, kad kad organizmas netenka daug psichologinės ir fizinės energijos.
Daugelį žmonių nesunku apsukti aplink pirštą elementariausiais reklaminiais „perliukais“: „Pirk vieną – gausi du!“. Jei maisto produktai yra trumpo galiojimo laiko – beveik visada vienas iš jų (žinoma, jis pakuotėje labiausiai užmaskuotas) bus visai netoli galiojimo laiko pabaigos.
Be abejo, santykių baigtis visada yra skausus smūgis, gali atrodyti, kad skausmas ir nusivylimas truks amžinai, kad daugiau niekada nebegalėsite prisileisti prie savęs nė vieno žmogaus. Kaip sau padėti, kaip ištverti išsiskyrimą?
Viename kvadratiniame pažasties odos centimetre gali būti iki 500 milijonų bakterijų