Žiema vilioja vaikus į lauką su rogutėmis, slidėmis ar pačiūžomis, tačiau tokios pramogos atneša ne tik malonių įspūdžių, bet ir rimtų iššūkių dėl vaikų sveikatos bei nelaimingų atsitikimų, kūno sumušimų, nušalimų, galūnių išnirimų ir net kaulų skilimų bei lūžių.
Visiems tėvams norisi užtikrinti, kad jų vaikai miego metu maksimaliai pailsėtų ir atsipalaiduotų, todėl tam bus reikalingas ir kokybiškas, mažylio poreikiams pritaikytas čiužinys. Jie skiriasi savo modeliais, dydžiais ir užpildu, tad pasirinkimas gali būti pakankamai sudėtingas. Kiekvienas iš variantų turi savus privalumus, tad rekomenduoti kel...
Daugeliui atrodo, kad laikinos tatuiruotės – graži ir nepavojinga puošmena, tačiau taip nėra. Dalinamės mažosios Madison Gulliver istorija.
Anksčiau ar vėliau dėl vienų ar kitų priežasčių visi vaikai atsiduria ligoninėje arba poliklinikoje, o tada prasideda ašaros: atžalos verkia, prašosi paimamos namo, o mamos tik bejėgiškai skėsčioja rankom arba ima kurpti pasakas apie tai, kaip čia smagu ir kaip daug draugų čia galima susirasti. Deja, tai padeda ne visada. Kokių klaidų vengti ir ...
Jau pirmosiomis gyvenimo dienomis vaikai susiduria su daugybe sunkumų. Mamos užduotis – padėti mažyliui adaptuotis naujame pasaulyje.
Visi mes vaikystėje kartais elgiamės neapgalvotai ir net kvailai – tai suvokiam tik suaugę. Šio video veikėjas pamoką įsimins visam gyvenimui!
Iš pirmos nuotraukos vargu ar jums pavyks atspėti!
Ar atsimenate, kaip pirmą kartą paragavote citrinos, jogurto ar alyvuogių, ką tada patyrėte? Tikriausiai – ne... Siūlome pažiūrėti video – jo veikėjai žengia į dar neatrastą skonių pasaulį, ir jų veidai pasako viską!
Nutukusių vaikų ir paauglių Lietuvoje per pastaruosius penkerius metus padaugėjo 1–3 proc., o turinčių antsvorio – maždaug 5–7 proc. Labiausiai paplitusios šios problemos priežastys – netaisyklinga mityba ir pasyvus gyvenimo būdas. Išeitis paprasta: reikia daugiau judėti! Dalinamės pratimų kompleksu vaikams (tačiau jis puikiai tiks ir suaugusies...
Owenui Howkinsui – 7-eri. Jis serga reta genetine liga, dėl kurios visi jo kūno raumenys nuolat įsitempę (kitaip – Schwartz-Jampel sindromas). Vaikas labai susikaustęs ir uždaro būdo, bet viskas pasikeitė, kai tėtis paėmė iš prieglaudos trikojį šunį Haatshį.
Daugeliui tėvų situacija, kai jie negali suprasti, kodėl verkia jų atžala, kelia baimę. Atrodytų, mažylis ir sausas, ir pavalgęs, ir sveikas, bet kažkodėl niekaip negali nusiraminti. O pasirodo, kad kartais priežastis gali būti tokia paprasta, kad jums net nešaus į galvą!
Kūdikystėje pradėję masažuoti savo vaiką, tėvai pagerina jo sveikatą, fizinį ir psichologinį vystymąsi. Kokius dar galima išskirti kūdikio masažo privalumus ir kaip masažuoti mažylį?
Gydytojas Trevisas Grotas dirba vaikų ligoninėje Viskonsino valstijoje. Neseniai internete daug dėmesio sulaukė nuotrauka, kurioje matyti, kaip jis atlieka operaciją. Tiesa, jo „pacientas“ – labai neįprastas.
VUL Santariškių klinikų filialo Vaikų chirurgijos skyriuje atliekamas mokslinis tyrimas, kuris, kaip tikimasi, pagerins hemangiomų diagnostiką ir sumažins šiai gana dažnai kūdikių patologijai gydyti taikomų procedūrų skaičių.
Vaikų ligoninės, VUL Santariškių klinikų filialo chirurgai Arūnas Strumila ir dr. Pranas Gurskas jau atlieka vaikams kirkšnies išvaržos operacijas nauja, pažangia metodika, leidžiančia operuoti nepaprastai greitai, mažai traumuojančia vaiką ir beveik nepaliekančia galimybės patologijai atsinaujinti. Operaciją atlikti galima bet kokio amžiaus vai...
Apsaugoti vaikus nuo visų pavojų – neįmanoma, tačiau stiprinti jų sveikatą, kad jie sirgtų rečiau – tiesiog būtina.
Darželis, mokykla, kiemas – vienur šalta, kitur siaučia virusai. Ar įmanoma apsaugoti savo vaikus nuo gripo ar peršalimo?
Visiems tėvams žinoma, kaip sunku po užsitęsusių švenčių ar atostogų iškrapštyti atžalas iš patalo ir įtikinti eiti į darželį. Kur glūdi tokios problemos priežastys ir kaip galėtumėte padėti mažiesiems lengviau nubusti rytais – ir dar geros nuotaikos, – pataria specialistai.
Suaugusieji ir patys ne visada ir ne visi teisingai maitinasi, o ryte į darbą išskuba nepusryčiavę. Nejučia jų pavyzdžiu seka ir vaikai. Rūpestinga „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Jolita Skinderskienė sako, kad vaikams pusryčiai ypač svarbūs. Ne mažiau svarbu ir ką vaikas pusryčiams valgo.
Kaulai yra organizmo kraujo gamykla. Kas sekundę kaulų čiulpai pagamina 3 milijonus raudonųjų kraujo kūnelių