Jauniausias šeimos narys Viljamas gimė šiek tiek kitoks, negu jo broliukai ir seserys – jis serga Dauno sindromu. Kūrybingas tėvelis Adamas nusprendė jį apdovanoti supergaliomis – fotografo nuotraukose mažasis Viljamas moka … skraidyti!
Vaikams reikalinga nuolatinis dėmesys ir kontrolė. Jų negalima palikti vienų, be priežiūros – ypač kai jie tik išmoksta šliaužioti ir vaikščioti, pasiekti tai, kas padėta ant stalo arba lentynose. Maži vaikai pasaulį pažįsta ne tik pirštukais, bet ir burna – tai reiškia, kad mažylio skrandyje arba kvėpavimo takuose gali atsidurti begalė sunkiai ...
Jei pastebėjote, kad jūsų vaikas pasidarė dirglus, skundžiasi nuovargiu ar įvairiais negalavimais – greičiausiai per žiemą nusilpo jo imuninė sistema ir būtina kuo greičiau imtis priemonių.
Yra tokių akimirkų, kurios išlieka vaikų atmintyje visam gyvenimui. Fotografas nusprendė užfiksuoti, kaip plaukioja vaikai. Kol tie maudėsi, fotografas pasidarbavo iš peties. Pažvelkite, kiek pozityvo ir tikrų emocijų jo nuotraukose!
Vaikams nepatinka skiepai – tai faktas. Gydytojams ir tėveliams tenka labai pasistengti, kad mažyliai nebijotų ir neverktų. Tiesa, pastangos dažniausiai būna bevaisės – bet tik ne šiuo atveju!
Mažylė Layla nuo gimimo serga katarakta ir blogai mato dešine akimi. Ji turi kasdien po 2 valandas nešioti raištį. Užduotis, žinoma, ne iš lengvųjų, tačiau kūrybingas tėvelis rado išeitį – jis daro viską, kad jo dukrytei būtų smagiau.
Bet kuri mama žino, kad apsilankyti su vaiku pas gydytoją gali būti sudėtinga. Juk net ir suaugusieji kartais bijo eiti į polikliniką, prisiruošia ten tik tada, kai iš tikrųjų prispaudžia reikalas. Tad ką jau bekalbėti apie vaikus?
Kramtyti nagučius – ne tik neestetiška, bet ir žalinga. Ir vis dėl to, tai daro dauguma vaikų. Mokslininkai teigia, kad nagų kramtymas yra glaudžiai susijęs su auklėjimu: palyginus Europos, JAV, Japonijos ir Korėjus vaikus, nustatyta, kad nagų kramtymas būdingesnis Vakarų Europos šalyse ir ypač JAV.
Kad ir kaip saugotum vaiką nuo ligų ir nelaimių, kartais vis dėlto nepasiseka ir atžala dėl vienų ar kitų priežasčių atsiduria ligoninėje arba poliklinikoje. O čia, kaip žinia, mažiesiems dažniausiai visiškai nepatinka, atrodo baisu.
Kodėl moksleivių akys silpsta? Vaikų oftalmologai teigia, jog tam yra daugybė priežasčių: pradedant paveldimumu ir baigiant elementariu stresu.
Vaikams būtinas nuolatinis dėmesys ir kontrolė. Vos tik jie išmoksta šliaužioti ir vaikščioti, pasiekti tai, kas padėta ant stalo arba lentynose, tėvelių ramybė baigiasi – juk vaikai pasaulį pažįsta ne tik pirštukais, bet ir burna. Tai reiškia, kad mažylio skrandyje arba kvėpavimo takuose gali atsidurti beveik viskas. Ką reikia žinoti, kad išven...
Vaiko sveika labai priklauso nuo imuniteto, o šis – nuo daugelio veiksnių: paveldimumo, dienos režimo ir raciono, užsigrūdinimo ir t. t. Apie visa tai pakalbėsime ir šiame straipsnyje.
Įsivaizduojate vaiką be saldėsių? Veikiausiai sunkiai. Saldainiai, ledai, sausainiai, bandelės... Jie vis atsiduria vaikų rankutėse. O ką daryti?
Ribinės (kitaip tariant – tranzityvinės, laikinos) naujagimių būklės – tai simptomai, nulemti organizmo adaptacijos ir nereikalaujantys specialaus gydymo. Jie praeina maždaug po 28 dienų.
Nė viena šeimininkė virtuvėje neapsieina be druskos. Be šio taip mums įprasto priedo maistas nebūtų toks skanus, tačiau kalbant apie vaikų mitybą, reikėtų žinoti keletą druskos vartojimo taisyklių.
Visos mamos ir tėčiai nori, kad jų vaikai augtų sveiki. Kad taip būtų, mažieji šeimos nariai turi gauti visų reikalingų vitaminų. Kur jų yra? Daržovėse. Nuostabu, jei auginate atžalą, kuri noriai kerta morkas, agurkus, pomidorus ir kitas daržoves. Bet nemažai tėvelių augina „ožiukus“, kurie vietoj daržovių porcijos tiesiog primygtinai reikalauja...
Žvairos akys ne tik negražiai atrodo. Tai – ir fiziniai nepatogumai, nes žvairuojant dingsta erdvinis, trimatis regėjimas, be to žvairumas gali sukelti ir tiesioginius regėjimo sutrikimus. Statistikos duomenimis žvairuoja maždaug 3-4% vaikų.
Kaskart dukrytei sukarščiavus imu labai atidžiai ją stebėti, ar mažylė kartais nepradėjo vemti, ar nesidaro vangi, mieguista, jautri šviesai, ar jos kūnelio, neduokdie, neišbėrė raudonomis arba violetinėmis dėmėmis. Tai tik keli itin grėsmingos infekcijos – meningokoko, kurios požymiai, beje, iš pradžių labai panašūs į paprasčiausią gripą.
Dvejų – trejų metų vaiko mitybos racionas kardinaliai pasikeičia. Nuo šiol motinos pienas jau nebėra svarbiausia mitybos dalis, o jo vietą užima kiti maisto produktai.
Meningitas – infekcinis susirgimas, kurio metu uždegimas paveikia galvos ir stuburo smegenų membranas. Ligą sukelia virusai, bakterijos ir kiti mikroorganizmai. Pagal patogenezę miningitai skirstomi į pirminius ir antrinius.
Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.