Šiandien suaugusiųjų ir net vaikų nutukimas – dažnas reiškinys. Tam įtaką daro mūsų gyvenimo tempas, nuolatinis stresas, sumažėjęs teigiamų emocijų kiekis ir blogi mitybos įpročiai.
Gastroenteritas – dažniausia diarėjos (viduriavimo) ir vėmimo priežastis. Vaikams ligos eiga gali būti itin sunki, kadangi organizmui pradeda labai greitai trūkti skysčių. Maitinimas krūtimi yra puiki gastroenterito profilaktikos priemonė.
Visų tėvų svajonė – sveikas ir laimingas vaikas. Deja, tikrovėje susiduriame su daugybe pavojų, tykančių mūsų brangiausią turtą sužaloti, peršaldyti, perkaitinti ar kaip kitaip pakenkti...
Sloga – toli gražu ne paprastas ir nekaltutis negalavimas, ypač tais atvejais, kai jis pasireiškia mažiems vaikams. Daugelis tėvų puola į paniką ir nežino, ko griebtis, jeigu mažylis ima traukti nosimi. Kovoti su šiuo simptomu reikia mokėti, o mes papasakosime, kaip tai padaryti.
Vasara – tai poilsio metas tiek vaikams, tiek suaugusiesiems. Tačiau, kaip kiekvienam žinoma, kiekvienas pliusas turi savų minusų: naivu tikėtis, kad ji prabėgs idealiai, kad visos dienos bus saulėtos, sportas – be traumų, o iškylos gamtoje – be uodų. Problemų, su kuriomis vasarą susiduria suaugusieji, vaikams nemalonumų pridaro bent dvigubai da...
Motinos dažnai sako, kad jų vaikelis gimė sunkiai, pamėlynavęs, „pridusęs“. Ką tai reiškia? Mediko ausiai ši frazė skamba labai miglotai.
Gaila, bet vis dažniau tenka išgirsti, kad vaikas serga autizmu. Ar mes mokame atpažinti šią ligą, būti su ja sergančiais kartu?
Tuberkuliozė – rimtai ir net grėsmingai skambanti diagnozė. Vaikų ligų sąraše jai, atrodytų, visiškai ne vieta (bent jau dėl to, kad mažyliai nuo jos skiepijami). Vis dėlto, remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kasmet ši neganda nusineša gana daug vaikų gyvybių. Kaip nuo jos apsisaugoti tai, kas mums brangiausia – savo vaikus?
Tikriausiai kiekvienai mamai anksčiau ar vėliau tenka susidurti su angina. Nutinka ir taip, kad mažylis suserga ja po kelis kartus per metus – juk ligą pasigauti nėra labai sunku: užtenka šiek tiek pašalti, pavaikščioti šlapiomis kojytėmis (kokie vaikai nemėgsta turkštis balose?), išgerti šalto gėrimo arba suvalgyti ledų, ir ji tuoj pat prikimba...
Šizofrenija – psichikos liga, kuriai būdingi pasikartojantys psichozės epizodai ir palaipsniui kintanti žmogaus asmenybė. Šios ligos tiesiog neįmanoma apibūdinti vienu žodžiu, nes ji pasireiškia labai skirtingais lygmenimis.
Gyvūnas namuose – tai draugas, draugas, hobis, pagalbininkas atsipalaiduojant. Mokslininkai seniai tyrimais įrodė augintinių naudą žmogaus psichologinei ir kai kuriais atvejais net fizinei būklei. Tačiau mes pasidarome kur kas atsargesni, kai pradedame kalbėti apie kūdikį ir augintinį namuose. O jei gyvūnas vaiką nuskriaus? O jei vaikas bus gyvū...
Ar žinojote, kad kūdikių masažą jau nuo neatmenamų laikų taiko kai kurios Azijos tautos?
Vis dar klaidingai manoma, kad avitaminozė – pavasariška liga. Iš tiesų taip nėra. Anot gydytojų, vitaminų trūkumas gali pasireikšti bet kada, ne tik pavasarį. Gyvename laikais, kai mityba jau ne tokia, kaip seniau, todėl ir avitaminozė kelia rūpesčių tiek vaikams, tiek suaugusiesiems.
Ką reiškia, kai vaikas serga, žino visi tėveliai. Kartais ima atrodyti, kad savo mažylio negalima išleisti niekur: jei lauke šilta - jis suserga, jei lauke šalta – jis vėl gi serga. Menkiausias vėjelis – ir vėl peršalimas. Ir taip be galo...
Daugeliui iš mūsų bent kartą gyvenime tenka susidurti su laringitu. Kaip jį tpažinti ir kokių priemonių imtis, kas palengvintumėte ligonio kančias?
Naivu manyti, kad laisvinamieji padės išsisukti kaskart, kai tik suskaus pilvą. Tuoj pat kviesk gydytoją, jeigu tokie skausmai tęsiasi ilgiau nei valandą, nepriklausomai nuo to, silpni jie ar stiprūs. Nedelsk! Pasekmės gali būti neprognozuojamos.
Mikčiojimas – tikrai ne vieno vaiko problema. Trumpalaikių kalbos sutrikimų pasitaiko daugumai mažųjų. Vieniems mikčiojimas praeina savaime, kitiems negydomas gali likti visam gyvenimui.
Kartais kraujas iš nosies pradeda bėgti visiškai netikėtai. Suaugusieji žino, kad tokius nemalonumus neretai sukelia stresas, padidėjusi įtampa ar tiesiog nuovargis. Tačiau ar vaikams galioja tos pačios priežastys, kaip ir suaugusiems?
Netaisyklinga laikysena – viena iš dažniausiai pasitaikančių patologijų mokyklinio amžiaus vaikų tarpe. Anot specialistų, taisyklinga laikysena – tai ne gamtos dovana, o pačio žmogaus įdirbis ir pasiekimas.
Savaime suprantama, kad tėvai labiausiai už viską pasaulyje jaudinasi dėl savo atžalos. Deja, vien to neužtenka – reikia pasirūpinti, kad vaikas žinotų viską, kas iš tiesų yra gyvybiškai svarbu. Šios žinios gali išgelbėti jo gyvybę. Tad ko gi reikėtų išmokyti? Ar jūsų vaikui visa tai jau žinoma?
Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..