Naujosios Zelandijos pietuose, tarp kalnų, galima pamatyti unikalų „žydrąjį ežerą“ (vietiniai maoriai jį vadina Rotomairewhenua) Jo vanduo nepaprastai švarus, kone perregimas (matomumas siekia net iki 70 m). Svajojantiems čia išsimaudyti teks nusivilti: maudynės šiame ežere griežtai draudžiamos. Galimybė pasinerti retkarčiais suteikiama tik moks...
Kodėl rūšiuojame ir rūpinamės aplinka – atsakys net ir mažas vaikas. Žmonės keliauja ir mato, kas nutinka su aplinka, kai nuolat teršiama. Labai svarbu, kad rūšiavimo procesas mums būtų patogus, nekeltų papildomų rūpesčių ir teiktų malonumą, todėl „Franke“ rūšiavimui siūlo tiek paprastas, tiek sudėtingesnes sistemas, leidžiančias integruoti kibi...
Metų pradžioje siautę didžiausi Čilės istorijoje gaisrai pridarė daugybę žalos – nuostoliai siekia 333 mln. dolerių, išdegė 500 000 hektarų miškų ir laukų, žuvo 11 žmonių (sužalota daugiau kaip 150), sudegė 1500 namų... Šiuo metu stengiamasi atkurti ugnies sunaikintus miškus ir grąžinti į juos gyvybę. Įgyvendinti šį projektą padeda neįprasti apž...
Šį savaitgalį, lapkričio 11-12 dienomis, Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO diskusijai apie ekologiją ir sveiką gyvenseną susiburs beveik dvi dešimtys ekologijos ekspertų iš visos Lietuvos.
Jeigu manote, kad apie medžius negalima sužinoti nieko įdomaus – jūs labai klystate!
Žemė – mūsų namai, todėl turime ją mylėti ir stengtis palaikyti joje tvarką. Štai keli pavyzdžiai, parodantys, kaip reikėtų saugoti ir gerbti gamtą.
Niekam nėra paslaptis, kad Žemės resursai – ne begaliniai, ir senka jie labai greitai. Projekto GPSO (Global Population Speak Out) metu buvo išleistas nuotraukų albumas, iliustruojantis žiaurias mūsų pasaulio ekologines realijas.
Tomis Kleinas – paprastas Olandijos gyventojas, kuriam labai patinka važinėtis dviračiu, tačiau pasivažinėjimai jam teikė ne tik geras emocijas – viską gadino šiukšlėmis, kurių niekas nė neketino surinkti, nusėtos krantinės vaizdas.
Amerikiečių menininkės Zarijos Foman pirštais tapyti paveikslai yra nepaprastai panašūs į nuotraukas. Kai kurie iš jos kūrinių tokie dideli, kad užima visą dirbtuvių sieną. Zarija savo darbais siekia atkreipti žmonių dėmesį į tirpstančių ledynų ir vandens resursų saugojimo problemą.
Prieš išmesdami šiukšlę ten, kur mesti nederėtų, susimąstykite: per kiek laiko ji suirs? Juk per kai kurias ateinančios kartos laipios ne vieną šimtmetį...
Kalėdinių dovanų maratonas įsisiūbuoja... Pamąstykite, ką perkate, ko linkite savo artimiesiems. „Nesinorėtų mylimam žmogui dovanoti daikto, galinčio sukelti vežinius susirgimus, endokrininės ar imuninės sistemos sutrikimus, alergijas“, – teigia Baltijos aplinkos forumo cheminių medžiagų ekspertė Justė Buzelytė.
Tikriausiai kiekvienuose namuose atsirastų pora kita senų ar nepatogių batų, kurie neavimi, tačiau saugomi „juodai dienai“ (o jei prireiks?). Gal laikote juos kaip brangų prisiminimą? O gal tiesiog neprisiruošiate susitvarkyti? Net jeigu nusprendėte, kad jų nebereikia, neskubėkite išmesti – pažvelkite į tokią avalynę kitu kampu!
Savo namuose turbūt rastumėte bent kelis veikiančius, tačiau jau seniai nebenaudojamus daiktus, kurių vis neprisiruošiate išmesti. Senas virdulys, stalinė lempa, žurnalai, kompiuterio klaviatūra – tai nereikalinga jums, tačiau gali praversti kitiems. Šioje vietoje abiems pusėms pagelbės vienos Amsterdamo dizaino studijos sukurtas specialus perma...
Daugiausia klaidų Lietuvos gyventojai padaro rūšiuodami plastiko atliekas – į joms skirtus konteinerius patenka apie 40–50 proc. perdirbimui netinkamų atliekų. Stiklo konteineriuose netinkamų atliekų dalis tesudaro iki 10 proc., o popieriaus – 20–30 proc., rodo atliekų tvarkymo bendrovės „VSA Vilnius“ duomenys.
Jau ne pirmus metus plastikinių ir popierinių maišelių šalininkai nesutaria, kurie yra teisūs. Panašu, kad šis vis aštrėjantis ginčas dar ilgai nesibaigs.
Mokslininkai nustatė, kad Antarktidos pakraščiuose bando įsitvirtinti svetimi augalai ir maži gyvūnėliai. Tyrinėtojai, valydami žmonių, lankančių šį regioną moksliniais ir turistiniais tikslais, daugeliu atvejų rado augalų sėklų.
Mokslininkai teigia, kad urano gavyba iš jūrų jau dabar tampa ekonomine realybe, kuri užtikrintų branduolinės energetikos ateitį.
Remiantis Lietuvos gyventojų nuomonės tyrimu, vos dešimtadalis žmonių rūšiuoja buitines atliekas. Tik nedidelė dalis jų tai daro teisingai, o beveik pusė (47 %) net nežino, kaip atrinkti ir paskirstyti perdirbamas šiukšles. Siekdama paskatinti Lietuvos gyventojus rūšiuoti antrines žaliavas, kompanija „Tetra Pak“ visuomenei pristatė pirmą Lietuvo...
Tabiu (Tubby) vadinamas labradoras pateko į Gineso rekordų knygą kaip šuo, solidžiai prisidėjęs prie aplinkos saugojimo: jo „sąskaitoje“ maždaug 26 000 plastikinių butelių.
Knarkimo problemos nekankina kosmonautų. Nesvarumo būsenoje išnyksta ne tik ši, bet ir kitos su miegu susijusios problemos.