Kalifornijos universiteto mokslininkai Stokholme pabandė išsiaiškinti, kaip riebūs pieno produktai veikia žmogaus sveikatą. Buvo padaryta išvada, kad dažnas tokio maisto vartojimas yra kenksmingas.
Mokslininkai iš Ajovos valstijos padarė išvadą, kad lėtas maisto kramtymas skatina svorio augimą. Anksčiau manyta, kad greitas pasisotinimas slopina organizme alkio hormono grelino sintezę. Iš tiesų, lėtai valgant porcija tikrai gali būti dvigubai mažesnė, tačiau svoris dėl to nemažėja. Eksperimente dalyvavo 20 savanorių studentų.
Susipažinkite: tai – devyniolikmetė Sophie Ray iš Anglijos, pastaruosius 8 metus valganti vien tik picą „Margarita“. Mergina pripažįsta, kad kiti produktai jai kelia pasišlykštėjimą.
ikrai visi esame girdėję šventą taisyklę: valgyk neskubėdamas ir gerai sukramtyk. Deja, tikrai ne visuomet šios taisyklės paisome, juk nėra kada, o ir valgome dažniausiai tik tuomet, kai skrandis ima susitraukinėti iš alkio.
Daugelį metų dietologai vienbalsiai tvirtino, kad keptas maistas sveikatai nenaudingas, kad jis gali sukelti labai daug problemų, negalavimų ir ligų. Vis dėlto naujausi ispanų mokslininkų tyrimai parodė, kad kepimo aliejaus kiekis nedaro jokios įtakos širdies ir kraujagyslių ligų vystymuisi.
Nyderlanduose mokslininkai iš Leideno universiteto įrodė, kad tarp kraujyje cirkuliuojančio cukraus kiekio ir to, kaip išoriškai atrodo žmogus (kitaip tariant, kokio amžiaus jį mano esant aplinkiniai), yra tiesioginis ryšys.
Neseniai paaiškėjo vienas labai netikėtas dalykas – pasirodo, kad vaisiai, kurie iki šiol atrodė neįtikėtinai naudingi žmogaus sveikatai, iš tiesų turi labai daug trūkumų.
Šv. Velykos – spalvingiausia, ryškiausia ir margiausia metų šventė, švenčiama pirmąjį mėnulio pilnaties sekmadienį po pavasario lygiadienio. Kaip žinia, pagrindinis Velykų simbolis - kiaušinis, taigi šį kartą siūlome apie tai ir pakalbėti.
Pasaulyje gerai žinomas ir visuotinai pripažįstamas žurnalas Lancet nutukimą pavadino ne liga, o tiesiog – pandemija. Anot ekspertų, nepaisant vis labiau propoguojamo sveiko gyvenimo būdo, žmonės vis labiau storėja.
Mokslininkai padarė išvadą, kad sumuštiniai su nedideliais dumblių gabaliukais yra labai naudingi sveikatai. Geriausia tokius sumuštinius daryti ant skrudinimui skirtos duonos.
Konservantai – praktiškai neatskiriama maisto dalis. Jie padeda išlaikyti maisto šviežumą, nes apsaugo produktus nuo mikroorganizmų poveikio. Konservantus ant produktų etikečių galite atskirti pagal E raidę ir šalia jos esančius skaičius nuo 200 iki 299.
Idealios figūros siekti padeda ne tik fizinis aktyvumas, bet ir taisyklinga mityba. Ypač svarbu tai, ką valgome pusryčiams.
Šiais laikais egzistuoja daugybė pačių įvairiausių dietų, tarp kurių galima rasti ir dietą pagal kraujo grupę. Ar ji iš tiesų veiksminga? O gal tai tėra dar vienas pramanas?
Pateiktose lentelėse rasite produktų kaloringumą 100 gramų.
Genetiškai modifikuoti organizmai (GMO) mūsų laikais jau nieko per daug nebestebina. Nors šis žodis girdimas gana dažnai, vis dėlto daugelis neturi nė menkiausio supratimo, kas tai yra.
Norite pamankštinti savo akis ir pasitikrinti atidumą? Tuomet suraskite šiame paveikslėlyje pasislėpusią C raidę. Ar pavyks per minutę? Laukiame Jūsų greičio rezultatų komentaruose.
Pastaruoju metu vienintelė raidelė “E” sulaukia labai daug dėmesio ir prieštaringų vertinimų. Ar tikrai visos “E” yra tokios kenksmingos mūsų organizmams? O gal mums tiesiog trūksta žinių?
Kasmetiniame konkurse „Lietuvos metų gaminys 2012“ du aukso ir vieną sidabro medalį pelnė akcinės bendrovės „Žemaitijos pienas“ gaminiai. Dviejų lygių ekspertų ir įvairias pramonės ir verslo šakas atstovaujanti komisija, apibendrinusi ekspertų išvadas nusprendė, jog šie gaminiai – aukščiausios kokybės produktai.
Kad organizmo imuninė sistema veiktų be priekaištų, reikia pasirūpinti toksinų šalinimu. Geriausia, kad detoksikacija būtų lėta, tačiau veiksminga.
Viename kvadratiniame pažasties odos centimetre gali būti iki 500 milijonų bakterijų